Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do mojej skrzyni biegów?


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż od niedawna mam objaw że jak lekko odejme a potem dodam gazu autem szarpnie.

Chcąc zniwelować objaw zacznę od wymiany oleju w skrzyni biegów.

Powiedzcie mi jakim olejem zalać skrzynię? 6biegów+wsteczny silnik 1.9TDI AVD 130km, przelot 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szarpania szukałbym w zawieszeniu silnika lub skrzyni(poduszki), bo te objawy wskazują na ich zużycie. Olej do skrzyni tylko Castrol syntrans transaxle 75W90 lub ewentualnie olej z ASO ale to podobno ten sam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny szarpania szukałbym w zawieszeniu silnika lub skrzyni(poduszki), bo te objawy wskazują na ich zużycie. Olej do skrzyni tylko Castrol syntrans transaxle 75W90 lub ewentualnie olej z ASO ale to podobno ten sam olej.

Byłem u mechanika powiedział że poduszka centralna skrzyni przydała by się do wymiany, bo gdy mechanik ruszał tą poduszką to lewarek skrzyni biegów poruszał się. - zaś w innym poście użytkownicy mówili że ruchy drążka zmiany biegów w AVF to norma i mam się do tego przyzwyczaić i że właśnie ta poduszka centralna jest "miękksza" od pozostałych fabrycznie.

A co do 2 pozostałych poduszek pod silnikiem powiedział że są one ok i narazie nie wymagają wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna poduszka która może być zużyta jest to tzw. odbijak i znajduje się z przodu silnika w pasie przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CARLO mógłbyś z etki podać nr tej części albo foto gdzie dokładnie znajduje się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poduszka to element o nr 23 na obrazku. Numer z Etki mogę Ci podrzucić wieczorem.

belka_a4.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...