Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy..! Zerwanie umowy wynajmu mieszkania.


dziczek.k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ponieważ wynajmuje mieszkanie z umową do końca sierpnia przyszłego roku. Dostałem własnie oferte pracy za granicą i chciałbym zrezygnować ze stancji. Jednak właściciel mówi że to nie możliwe az do końca umowy. Co moge zrobić w takiej sytuacji jak zerwać tą umowe?? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mogę się mylić ale ale jeśli jest umowa wynajmu to bedziesz musiał pokryć koszta. Wydaje mi się że innej opcji nie ma. Nie wiem tylko jak jest sformułwana wasza umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jeśli nie jest zapisana to jej niema , ale jak nie masz zapisanego okresu wypowiedzenia to są stosowane przepisy ogólne , lub do końca trwania umowy .

Rozwiązaniem jest też znalezienie kogoś na twoje miejsce wtedy najemca nie powinien mieć problemu z przepisaniem Umowy najmu na nowego najemcę .(wtedy nie obciąży cie kosztami zerwania umowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz okresu wypowiedzenia=płacisz do końca. nie jestem pewny na 100% ale tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokator jest dosyć dobrze chroniony,nie jestem pewien,ale chyba jest cos takiego,że w szczególnych wypadkach można zerwać taka umowe,np utrata pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa jest umową. Jak masz kredyt i stracisz pracę to czy bank zrywa umowę? Nie, musisz płacić. Tak samo jest w tym przypadku, musisz opłacić mieszkanie do końca trwania umowy, lub dogadać się z właścicielem mieszkania. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia tego czy on wynajmując mieszkanie rozlicza się ze skarbówką...:naughty: Jeśli nie to też nie będzie Ci robił większych problemów. Musisz go wyczuć w tym temacie i zaczepić temat Urzędu Skarbowego-jak strzeli buraka to wiadomo o co kaman:)

A najlepiej to znaleźć na swoje miejsce kogoś innego, jak już ktoś podpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...