Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż 6-cio biegowej skrzyni biegów DQS


mnetzimny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce założyć skrzynie DQS do mojej A4-ki .

Co dokładnie potrzebuje poza skrzynią żeby ją zamontować ??

Łapy (czy aby na pewno pasują obydwie poduszki z 6-cio biegowej skrzyni ??), poduszki (zostają moje stare trzy trzeba zakładać z 6-tki ??) , wybierak , gałkę , wtyczkę wstecznego (wystarczy tylko przerobić kable ??) .

Prosił bym o dokładnie wytłumaczenie zamontowania skrzyni DQS w mojej A4-ce .

---------- Post dopisany 22-05-2013 at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2012 at 09:56 ----------

Witam

Mam kolejne pytania , mianowicie na dniach będę zakładał skrzynie DQS do mojej A4 B5 silnik AHH . Przy okazji chcę założyć dwumas + sprzęgło (komplet z AVF lub komplet z BRD) oba te sprzęgła są 240 mm . I tutaj pytanie jak wygląda sprawa z rozrusznikiem , czy mój stary rozrusznik zostaje ?? oraz słyszałem coś o flanszy między silnikiem a skrzynią , trzeba ja stosować czy normalnie się montuje skrzynie ??

O co chodzi również ze wtyczką wstecznego ?? trzeba wtyczkę ze skrzyni DQS przylutować zamiast mojej starej wtyczki ??

Bardzo był bym wdzięczny za pomoc .

I jeszcze co zmienić przy okazji , jakieś uszczelki , łożyska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzeba flansze i rozrusznik z 1.9 tdi do sprzęgła 240 czyli Twój nie będzie pasował !!! Jak dobrze pamiętam wtyczkę od wstecznego trzeba tylko przedłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne z tą flanszą co piszesz , bo 1.9 AHH a 2.5 to są przecież silniki na pompie VP , i jak patrze po zdjęciach to skrzynia z wygląda jest ta sama , więc po co trzeba było by stosować flansze ??

Co do rozrusznika to różnie piszą , że przy zmianie skrzyni zostaje stary z 1.9 , a jedni piszą że trzeba dać z 2.5 rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile można tłumaczyć pisać itp

jak zakładasz skrzynie 6 i zostawiasz sprzęgło 228mm ori AFN /AHH / AVG / AJM / AWX nie potrzebujesz nic, bo rozrusznik będzie pasował na koło zamachowe

jak zakładasz skrzynie 6 i zakładasz sprzęgło 240mm z AVF potrzebujesz dystans między skrzynie i rozrusznik do koła dwumasowego pod 240mm

Pozostaje jeszcze kwestia osadzenia skrzyni 6 biegowej, która ma inne mocowania do sanek, więc albo wymieniamy sanki na takie z 2.5 tdi lub 1.9 automat lub zmieniamy lewą łapę skrzyni na taką o oznaczeniu 8D0 399 113 AG.

Wszystko w temacie.

Rozrusznik z 2.5 nie będzie pasował bo jest za długi i się nie mieści. Różnica w budowie silnika i zamontowania turbosprężarki.

W 2.5 tdi nie ma dystansu bo jest inne koło zamachowe jak w 1.9. Jedyna wspólna cecha to rozmiar 240mm ale nie da się tego zamontować do 1.9

Jak widać nadal wiele osób myśli, że wie lepiej po przeczytaniu wpisów ludzi, którzy coś słyszeli itp.

Podaję Ci gotowe rozwiązania możesz skorzystać i zrobić bez problemów, możesz robić po swojemu i później się denerwować, że coś nie pasuje itp

Poczytać sobie jeszcze tu na temat wymiany

Zobacz temat - Passat B5 FL wymiana Automatu Tiptronica na manual 6 biegowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"potrzeba flansze i rozrusznik z 1.9 tdi do sprzęgła 240" więc o jaki wkońcu chodzi rozrusznik ?? z nowszego 1.9 ?? i flansze z jakiego modelu mam szukać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie rozumiesz ?

1.9 tdi ze sprzęgłem 228 ma inny rozrusznik

1.9 tdi ze sprzęgłem 240 ma inny rozrusznik

Flansza ? Każde 1.9tdi ze skrzynią 6 z silnikiem AVF,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że są inne rozruszniki , dlatego się pytam z jakiego modelu Audi ma być rozrusznik , jak będę zakładał dwumase wraz ze sprzęgłem 240 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj z Passata 1.9 tdi z silnikiem AVF a na pewno będzie pasować, chyba ze chcesz to Ci sprzedam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o oryginalne numery flanszy bo na etce nie mogę znaleźć , albo namiary na taką flanszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem montować skrzynie DQS i problem pojawił się właśnie przy lewej łapie o oznaczeniu 8D0 399 113 AG która wogle nie pasuje pod sanie z 1.9 TDI oraz poduszkę skrzyni z 1.9 tdi . To samo tyczy się mojej prawej łapy która nie pasuje do skrzyni DQS , ponieważ DQS ma węższy rozstaw śrub na mocowanie łapy . Muszą iść sanie z A4 B5 2.5 TDI , oraz prawa łapa z 2.5 tdi tak jak to było opisywane we wcześniejszych tematach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montuje w nast.tyg...tyle ze ja mam Q ----zestaw jaki mam i mniej wiecej co potrzebujecie do Q na taki swap zeby nie bylo problemow........ sanki,skrzynia kpl.(wybierak,kaseta),dyfer,wal z 2,5 tdi...poduszki skrzyni od 1.9 tdi,dystans,rozrusznik z a4 b6 avf 6-biegow,sprzeglo 240mm z dwumasem z a4 b6 avf 6-biegow.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem montować skrzynie DQS i problem pojawił się właśnie przy lewej łapie o oznaczeniu 8D0 399 113 AG która wogle nie pasuje pod sanie z 1.9 TDI oraz poduszkę skrzyni z 1.9 tdi . To samo tyczy się mojej prawej łapy która nie pasuje do skrzyni DQS , ponieważ DQS ma węższy rozstaw śrub na mocowanie łapy . Muszą iść sanie z A4 B5 2.5 TDI , oraz prawa łapa z 2.5 tdi tak jak to było opisywane we wcześniejszych tematach .

Skrzynia 5 biegowa i 6 biegowa różnią się mocowaniem. Tiptronic ma takie same mocowanie co skrzynia 6:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja juz jestem po przeszczepie u siebie sprzeglo 240mm/dwumas,i skrzynia do Q--- wal/dyfer/sanki od 2.5v6 z prawa lapa i poduszka bo od 5b niepodchodzi-lewa pasuje,oczywiscie skrzynia z wysprzeglikiem i kaseta/ciegnami,wtyczka od wstecznego i predkosciomierza nie podeszla trzeba rzezbic......i ciekawostka jak kupicie krotszy rozrusznik nie ze trzeba nic rzezbic z klima itd......szukajcie rozrusznika VALEO jak kupilem z passata 2002r 1.9 tdi 6b. valeo potem czyt.ze moze byc problem i kombinacje z montazem kupilem od brd/bkn czy jakos tak 2006r.. 2.0tdi przyszedl BOSHA i co sie okazalo ze ten BOSH jest znacznie wiekszy od VALEO...wiec sadze ze to nie zalezy od rocznika auta jak pisali na forum passata lecz firmy prod..........co ciekawe zakladajac adapter ten 5,5mm i odsuwajac skrzynie do tylu wal/podpora nam idealnie siada miedzy skrzynie a dyfer,balem sie ze bedzie jakies przesuniecie ale nie...wszystko sie zgralo....teraz jest 6b...co do predkosci sie nie wypowiem jeszcze bo niemam ogarnietego predkosciomierza musze jakies wtyczki znalezc na szrocie........tyle ze moja skrzynia to nie DQS bo mam Q...dawca to a4 b5 2.5v6 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...