Skocz do zawartości
IGNOROWANY

turbina


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie otóż kapie mi olej z kolektora ssącego na 100% (nie z pokrywy zaworów) ubywa na bagnecie, turbina puszcza olej i wirnik ma luz poprzeczny ok 3mm i teraz zrobi logi:

1. statystyczne

2.dynamiczne ale czy wystarczy tylko grupa 011 i 003 bo ogólnie chce zobaczec jak tam silnik ale zatanawiam czy przy takim luzie na turbinie i wyciekiem oleju bedzie to bezpieczne dla silnika??? (4000 obrotów) nie chciałbym zeby silnik czasami spaliłcałyoleji wszystko do okoła

Pacjent: Audi a4 1.9 tdi 90km 1z 1995 360tys przbiegu olej 5w40 motul

P.S. 3TYG WSTECZ zgubiem prawie cały olej przez czujnik cinienia oleju bagnet był suchy a wsilniku zostało 1.5l oleju plus to co we filtrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy.

Zajmij się sprezarką... i dopiero wpadnij z logami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnymi logami nie zdiagnozujesz czy turbo puszcza olej do dolotu czy nie. Turbo będzie walić olejem a przy tym z powodzeniem będzie pompować takie ciśnienie jakie będzie tego w danej chwili oczekiwał sterownik silnika więc po co logi jeśli już podejrzewasz/wiesz, że puszcza sporo oleju do dolotu. Znam to z autopsji bo tak właśnie zachowywała się oryginalna turbinka w moim schmelzwagenie zanim ją wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie wiec najpierw wymieniam sprężarke a potem logi. Wiem że nie to dział ale czy ktoś może polecic z doświadczenia jakąś dobrą firmę regenerującą turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...