Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie gdy dodaję i ujmuję gazu...


grotu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z takim problemem. Samochód jest zimny wszystko jest ok - sztywno pracuje, jednak trochę się pojeździ w korkach i pojawiają się szarpnięcia przy dodaniu i puszczeniu pedału gazu.Szarpie jak jadę pomału na 1 lub 2 biegu w korku i delikatnie puszczę lub dodam gaz.Na kolejnych biegach jeżeli jadę sobie czwórką i mam bardzo niskie obroty w granicach 1200obr/min to gałka biegów lekko się rusza w granicach +- 0,5 cm.Gałka biegów mocno się buja po nierównościach np: jadąc po starym bruku.Gdy szybko z niskich obrotów dodaję gazu do ok 2000 , 2200 obr czuć minimalne bujanie kabiną.Jeżeli chodzi o koło dwumasowe nie czuć drgań na pedale sprzęgła, ani żadnych niepokojących hałasów.Czasami mam problem z ciasno wchodzącymi biegami 1 i 2 przy dojeżdżaniu do skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku, mam zrobione ok 54 tys km

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:08 ----------

ile czasu jeździsz tym autem ?

1,5 roku, mam zrobione ok 54 tys km

a dziś miałem taki przypadek, temperatura silnika ok 70st - ruszam 1, 2 daje gazu i samochód się przydławił, później było już ok, co mogło miec na to wpływ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz dwie usterki. Silne szarpanie dźwigni zmiany biegów może być sygnałem zużytych poduszek pod skrzynią biegów ale wcześniej opisane problemy -szarpanie silnikiem po jeżdzie w korku- jest prwdopodobnie sygnałem kończącego się sprzęgła. Piszesz ,że biegi ciężko wchodzą 1 i 2 -to by tylko potwierdzalo zużyte sprzęgło. Spore koszty ale naprawa w zasadzie w czasie jednedgo wyciągnięcia skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpanie było na zimnym silniku i źle wchodziły biegi. Po wymianie poduszek pod silnikiem wszystko ustało. Ja bym zaczął właśnie od poduszek, zanim zaczniesz szrpać sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ,należałoby zacząć od poduszek. Wymiana ich może przywrócić prawidłowe położenie skrzyni i biegi mogą wchodzić lekko:wink: . Ustanie na pewno szarpanie dźwignią zmiany biegów.:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziś popatrzyłem na poduszki i sprawa wygląda tak poduszka prawa ok, skrzyni ok ale za to lewa bardzo się rusza na lewo i prawo w momencie szarpania silnikiem na biegu - jest to poduszka z czujnikiem ale błędu na komputerze nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...