Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegrzewanie silnika - problem złożony :(


perlacco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam duży problem z temperaturą w moim autku.(1.6 ADP) Samochód posiadam od 6 lat i w sumie każdej zimy wychodził jakiś problem z ogrzewaniem:( ale w tym roku nie potrafię już znaleźć przyczyny. Przejrzałem większość wątków w tym temacie - widzę, że jest to powszechny problem dla benzynowych A4 a szczególnie 1.6.

Prośba o jakieś porady bo ja już nie daję rady:(:(:(

W ostatni piątek w trasie pękł króciec cieczy chłodzącej (z tyłu silnika) Auto trafiło do warsztatu, wymieniono króciec, po napełnieniu płynem i odpowietrzeniu okazało się, że jest dziura w króciótkim (85mm) wężu łączącym króciec z metalową rurą idącą do chłodnicy. Okazało się, że dostanie takie węża o dwóch średnicach (27mm/31mm)jest niemożliwe nawet w ASO więc sobotę spędziłem na szrotach w poszukiwaniu zamiennika. Udało się, po odpaleniu sprawdzono czy nie ma przecieków - wszystko OK i pojechałem do domu. Po drodze zauważyłem na Climatronicu 49 że temperatura oscyluje w okolicach 98 stopni więc po przyjeździe do domu postanowiłem go jeszcze trochę odpowietrzyć. Auto pracowało około 2 godzin na jałowym biegu ze zsuniętym lewym wężem od nagrzewnicy (tym z dziurką). wyleciało trochę powietrza ale temperatura cały czas była już na poziomie 100-105 stopni. Co dziwne nie załączał się elektryczny wentylator pomimo, że wąż powrotu do zbiorniczka wyrównawczego był ciepły więc zakłądam, że termostat się otwiera.

Po tych dwóch godzinach "walki" udało mi się zbić temperaturę do 90 stopni - więc radość ogromna - po dojściu do 93 włączył się wentylator elektryczny i zbił temp do 90stopni więc wszystko OK. Wyjechałem na jazdę próbną - przez pierwsze 10min temperatura OK ale po lekkim wciskaniu gazu doszła to 102 i zagotował się płyn - wentylator nie włączył się.

Krótka historia napraw układu chłodniczego:

5 lat temu wymieniona wiskoza

3 lata temu wymieniony termostat i czujnik załączający elektryczny wentylator

2 mce temu wymieniona chłodnica

1 rok temu wymieniony kompletny rozrząd z pompą wody+ wszystkie paski i napinacze

nagrzewnica płukana w wakacje - ogrzewanie działa OK.

Najbardziej zastanawia mnie ten brak włączania wentylatora elektrycznego oraz to, że wszystkie węże są gorące/ciepłe więc obieg chyba jest OK.

Węże są miekkie, wiskoze można zatrzymać gołą rękę nawet przy tych 102 stopniach.

Nie mam pomysłu za co się teraz zabrać:):):) Autko ma 320 tys nalatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator możęsz sprawdzić zwierając przewody które do niego dochodzą albo jak masz opalarkę to jak go wyjmiesz to podgrzej i zobacz czy się włączy, wisko do regeneracji lub wymiana, sprobuj najpierw zregenerować koszt z 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...