Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 1,8 ADR] Problem z obrotami biegu jałowego


Misiekaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem. Po odpaleniu silnika na zimno obroty utrzymują się w miarę stabilnie na 1200 - 1300 obrotów.W miarę wzrostu temperatury obroty rosną do 1800 i szybko opadają do 1200 i znowu rosną do 1800 i tak bez przerwy, nawet w czasie jazdy czuć jak autem szarpie. Zero błędów, zauważyłem że jak przepustnica się uchyli w momencie rozruchu to potem wo gule się nie rusza nie reguluje obrotów biegu jałowego. Wygląda tak jakby zaciął się na ssaniu. Temperaturę wskazuje prawidłowo. Poradźcie co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe,że przepustnica siada,spróbuj ją może dobrze wyczyścić i zaadoptować,od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdzieś dolot nieszczelny,odma,może gdzie indziej zaciąga lewe powietrze stąd były by zwiększone obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gdzieś dolot nieszczelny,odma,może gdzie indziej zaciąga lewe powietrze stąd były by zwiększone obroty.

Obroty zwiększone z powodu tego że przepustnica się nie przymyka. Zrobiłem taką próbę odpiąłem wtyczkę od przepustnicy i odpaliłem silnik, na zimnym nie chciał pracować ale jak się rozgrzał to obroty trzymał na 900 równo tylko w momencie dodawania gazu tak do 1600 obrotów były takie opadanie obrotów powyżej w normie, po puszczeniu gazu opadały spokojnie do 900 obrotów i się utrzymywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy czujnik temp podaje właściwe wartosci do ECU, bo na wskaźnik może pokazywac dobrze a do ECU juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...