Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciśniene w układzie chłodzenia i problemy z temperaturą silnika


piotek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam taki problem z ukłądem chłodzenia. Po zgaszeniu silnika i odkręceniu korka na zbiorniku płyny z poziomu minimum wraca do poziomu maksimum. Robi straszne ciśnienie. Chłodnica nie za bardzo jest ciepła. Przed odkręceniem korka wąż który idzie od góry do chłodnicy po prawej stronie jest tak twardy ze nie mozna go scisną a po odkreceniu korka mięknie. Przy tym też temperatura na wskaźniku w liczniku nie jest większa niz 70 stopni nigdy. Jeden mechanik stwierdził ze uszczelka głowicy do wymiany bez patrzenia na nic innego. I stad prosze o jakąć porade bo wymiana uszczelki to nie mały koszt. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mechanik ma rację. Padła uszczelka pod głowicą. Podjedź gdzieś na warsztat i sprawdź płyn chłodzący na zawartość splin. Ewentualnie korek zbiorniczka wyrównawczego ale to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korek własnie wymieniłem, bo myslałem ze to cos pomoze a nie było to duzy koszt, czytałem o testerach płynu i poszukam jakiegos mechanika który by go miał... A jak myslicie koszt wymiany uszczelki i pewnie planowania głowicy zamknie sie w 2 tys??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu do wymiany (dwu miesięczny rozrząd :facepalm:) po złożeniu głowicy ustawią na nowo i będzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz robisz głowice to niech wymienia prowadnice zworowe i uszczelniacze...to taka poradka. po co bo założe sie ze zawory w prowadnicach bujaja sie na boki a nie powinny przede wszystkim zawory wydechowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...