Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpala, równo chodzi ale gaśnie po ok. 20 sekundach! POMOCY:)


cyberpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szczęśliwego wszystkim czytającym:) choć dla mnie nie rozpoczyna się za ciekawie...

Na wstępie jeśli moderator uzna, że ten post powinien być w dziale elektrycznym to proszę o jego przeniesienie...

Wymieniałem żarniki i oczywiście odpiąłem aku. Odłączenie to trwało ponad dobę. Podpiąłem wszystko z powrotem. Odpalam auto i super... ale po ok. 20 sekundach bach i koniec. Wyłączył się silnik tak ot sobie... ponowna próba odpalenia i to samo... kilka razy spróbowałem jeszcze...

Podpiąłem vag: błąd 17978 dwu krotnie zapisany jeden pod drugim. Usunąłem oba. Odpalam - to samo. Podpinam vag. Błędu brak

Kilkukrotne próby bez zmian. Błędu nie ma - usterka ta sama. Co do samej usterki: jak wyłączy ten silnik to na liczniku znika wszystko poza podświetleniem i lampką postojowych bo na takich te próby czyniłem. Dopiero wyjęcie kluczyka i włożenie wszystko co powinno się zaświeca. Fis też gaśnie.

Przeszukałem wszystko co w necie można znaleźć ale nie znalazłem podobnego przypadku... ja wiem ze błąd wskazuje na imo ale to wtedy po odpaleniu gasł by po sekundzie a nie po takim czasie...

Może komuś coś przychodzi do głowy??? Każda sugestia mile widziana:)

żadnego związku to pewnie nie ma ale... co do samej usterki ale podejrzewam że właśnie za pierwszym razem gdy wyłączył się ten silnik, żarnik nie był na rozgrzaniu i szlag trafił jedna z przetwornic! Po 1 odpaleniu świeciły pięknie oba ale jak zgasł motor i włączyłem stacyjkę ponownie to już ehhh jeden tylko. I tu jeszcze małe pytanko: czy ktos sie nie orientuje czy przetwornice valeo są do naprawy? nie inaczej czy ktoś naprawił sobie taką?

pozdro i licze na Was:)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od rozłączenia wtyczek od lamp, sprawdził klemy i zobaczył co się dzieje dalej. Co do przetwornicy to załóż stary żarnik to będziesz wiedział czy to przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej skoro problem wystąpił po podłączeniu nowej części instalacji to szukałbym właśnie tu i na początek odpiął przetwornice później żarniki. Może coś im dolega i tak sieją że elektryka głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie żarówki , że po podłączeniu dymek i wtyczka się topiła z auchanu chyba takie niebieskie już pare latek będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki oryginalne po 350/szt. Oczywiście ze zamieniłem stronami. Przełożyłem tez przetwornice. Stąd wniosek że jest spalona. również bez wtyczek wpiętych odpalałem samochód... to ni tu leży wina. Przetwornica spaliła się przez to pierwsze zgaszenie silnika ale to jakby mniej ważne - już się pogodziłem z tym faktem!

Klemy też oczywiście odpinałem i na krótki czas i na długi...

---------- Post dopisany 04-01-2013 at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany 02-01-2013 at 05:56 ----------

witam ponownie...

cisza jak makiem zasiał...

dalej kombinuje wiec może coś komuś podsunie jakąś myśl moje kombinowanie...

przetwornica założona oryginał nowa valeo. ksenony świecą pięknie...

niestety problem bez zmian... dziś wziąłem stoper:) samochód gaśnie dokładnie po 30 sekundach od odpalenie za każdym razem! jedna sprawa o której nie pisałem wyżej bo nie zauważyłem tego:

samochód gaśnie po 30 sekundach znika fis, wszystkie wskaźniki łącznie z czerwoną lampką akumulatora poza wskaźnikiem włączonych świateł, oświetleniem zewnętrznym, podświetleniem zegarów, lamp oświetlenia wnętrza, radiem, klimatronikiem, nawet szybki działają. Po dokładnie 1 minucie i 10 sekundach od tego wyłączenia włącza się z powrotem fis i wskaźnik akumulatora na liczniku. Podczas tego "częściowego braku zasilania" vag nie łączy się z kompem!

dodam od razu: nie ma i nigdy nie było (znam to auto od nowości) żadnego dodatkowego odcięcia zapłonu, zabezpieczeń antykradzieżowych itp itd. Niestety nigdy nie miałem potrzeby, nie wzbudził się ani nie było takich kłopotów i po prostu nie wiem nawet czy jest fabryczny oryginalny alarm audi... zaraz jak skończę to pisać idę sprawdzać to właśnie po vinie... choć jest to maksymalna, na owy czas, wersja wyposażenia i sądzę że jest to i tak co miałby mieć wspólnego alarm z odcięciem dopiero po 30 sekundach... może ktoś w tym temacie wie?

dodam też że altek ładuje idealnie podczas tej chwilowej pracy silnika! Wyciągnąłem i odpiąłem kompa również na dłuższy okres... komp leży tu przede mną - 4 imbusy i jestem fizycznie w nim:D

Nikt się nie spotkał z takim przypadkiem??? Nikomu nic do głowy nie przychodzi??? Nie zaglądają tu żadni eksperci i magicy którzy mogą coś zasugerować???

pozdro dla wszystkich

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na wszelki wypadek wymieniłbym kostke stacyjki wygląda jakby częściowy wyłączało sie zasilanie, zobacz jeszcze przekaźnik na styku X odłączający zasilanie do częsci układów podczas rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy by nie odcinało tak idealnie równo i nie wznawiało idealnie równo przecież ale dzięki za chęć pomocy.

Pomógł mi specjalista z innego forum po 2 godzinach od założenia wątku. Nie dał wiary w zapewnienia moje ( a raczej poprzedniego jedynego właściciela samochodu - o czym owy właściciel dopiero po znalezieniu przeze mnie raczył sobie przypomnieć ) że nie ma dodatkowego zabezpieczenia: Napisał tylko tyle: NIE MA INNEJ OPCJI - idź do auta odszukaj taki i taki przekaźnik musi być od niego wyprowadzony kabel i dojdziesz do zabezpieczenia. 2.15 minut od założenia postu było po sprawie... Szacun dla tego Pana ogromny!

Najlepsze w tym wszystkim jest to że 3 "fachowców" w tym 2 głównych elektroników z aso oglądało to auto i rozłożyli ręce - jedyna rada: laweta i do ich warsztatów!

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...