Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej ?


szerszeni87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem mam wyciek na skrzyni nie wiem jaki tam olej przychodzi chce go wymienić na nowy jest to skrzynia 5 biegowa manualna rodzaj AK połączona z silnikiem 1,9 TDI BRB jakiej firmy najlepiej go zalać i ile tam wchodzi do tej skrzyni .

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej olej z serwisu jeśli chodzi o skrzynię a wchodzi pewnie jakieś 2,5 litra ale dokładnie nie wiem. Na pewno będziesz potrzebował 3 litrowe butelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ?

---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:00 ----------

może ktoś potrzebuje numeru vin do określenia jaki ma być ten olej wiec go podaje WAUZZZ8E57A160457

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny olej to G 052 911

Możesz spokojnie zalać Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 GL4+. Pełny syntetyk, ma wymaganą normę (VW 501.50 / G 052 911). Ilość wg katalogu to 2,25l ale może wejść trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rodzaj skrzyni ma AK jak na początku tylko GYA

---------- Post dopisany 06-01-2013 at 00:01 ---------- Poprzedni post napisany 05-01-2013 at 23:46 ----------

jak ustalasz koniec wlewania oleju do skrzyni i wiesz że tyle ma być ?

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:01 ----------

czy czekasz aż z korka wlewowego oleju zacznie się wylewać olej i szybko zakręcasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.według książki w manualnej skrzyni "sprawdzić poziom oleju drutem zagiętym pod kątem prostym, poziom oleju powinien sięgać do 7mm poniżej dolnej krawędzi otworu wlewowego.Dopuszczalne jest napełnienie olejem do dolnej krawędzi otworu wlewowego. Należy stosować syntetyczny olej przekładniowy G 052 911 A 1 SAE 75 W 90. korek dokręcić momentem 25 N.m. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...