Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk na 1 biegu 1.9 TDI avf quattro skrzynia biegów/sprzęgło?


marokruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej b6 1.9TDI/avf quattro ze skrzyni (tak przynajmniej mi sie wydaje) wydobywa się dziwny dźwięk na pierwszym biegu. Dźwięk ten jest podobny do dźwięku jaki często wydaje skrzynia na biegu wstecznym- "jęczenie". dźwięk ten występuje tylko przy przyśpieszaniu na 1biegu. Niedawno jeszcze zaobserwowałem że przy redukcji i wolniejszym puszczeniu sprzęgła słychać krótki dźwięk takiego jęku.

Samochód mam od paru tygodni i świadomie z tą wadą go kupiłem. Właściciel twierdzi, że tak też go kupił i już 20tys nic sie nie poprawiło ani nie pogorszyło.

Czy to problem skrzyni czy sprzęgło?

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W mojej b6 1.9TDI/avf quattro ze skrzyni (tak przynajmniej mi sie wydaje) wydobywa się dziwny dźwięk na pierwszym biegu. Dźwięk ten jest podobny do dźwięku jaki często wydaje skrzynia na biegu wstecznym- "jęczenie". dźwięk ten występuje tylko przy przyśpieszaniu na 1biegu. Niedawno jeszcze zaobserwowałem że przy redukcji i wolniejszym puszczeniu sprzęgła słychać krótki dźwięk takiego jęku.

Samochód mam od paru tygodni i świadomie z tą wadą go kupiłem. Właściciel twierdzi, że tak też go kupił i już 20tys nic sie nie poprawiło ani nie pogorszyło.

Czy to problem skrzyni czy sprzęgło?

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu

Witam

Czy udało Ci się zdiagnozować problem?? Pytam ponieważ u mnie pojawia się podobny dźwięk ale tylko przy redukcji z 3 na 2 choc dziś usłyszałem to również przy redukcji z 4 na 3. Z tego co zauważyłem dzieje się to tylko przy obrotach poniżej 2tys. Będę wdzięczny za odpowiedż bo przyznam szczerze że nie wiem czy mam się już martwić czy to raczej nic groźnego. Z góry dziki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez mam dziwny dzwiek przy ruszaniu a do tego ciężko wchodzą biegi.

Mam nadzieje ze to synchronizator lub wyciek oleju ze skrzyni a nie np. padajaca tarcza sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...