Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głęboko wpadający pedał hamulca,miękki hamulec


mapelastik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wyluzować proszę,nic nie robiłem bo miałem przykry wypadek w domu i na razie po szpitalach się szlajam,może i klocki się kończą bo słychać metaliczne tarcie z prawej strony ale nie mam do tego głowy teraz może w sobotę coś ruszę to poinformuję.Dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku wrzuc na luz. Jakbyś był taki bystry to przeczytalbys ze Dev to specjalista od układów hamulcowych i kazdy kto ma problem dzwoni do niego. Gdzie jest moment ze sie nie znasz pokazać?? Poczytales jakie właściwości ma płyn hamulcowy?? Poza tym tez miałem taki problem, pompa hamulcowa została wymieniona i nic to nie dalo. Wymieniłem pompe abs i sie gra sie ma:)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S

najezdzasz na mnie, pozniej pisze zebys to udowodnil i karzesz mi wrzucic na luz, pomysl zanim cos napisze, jesli chodzi o mnie to "DEV" moze byc i twoim panem dla mnie nie ma specjalistów, i nie wszyscy dzwonia do niego, moja niewiedze chcesz mi pokazac czy przeczytałem jakie właściwości ma płyn ? to skoro się tak znasz pokarz mi jakies tabele, badania wskazujące utrate wartości skuteczności plynu hamulcowego ! nie interesuje mnie art. typu płyn trzeba wymieniac co..., a to że miałeś taki sam problem nie oznacza tej samej przyczyny, juz jeden ekspert byl od oleju co uwazal ze trzeba go wymieniac co rok, po odejsciu z firmy zmienil zdanie, co poparł badaniami i testami

Czyli gaci tez nie zmieniasz rozumiem? I latasz w nich caly rok :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wogole się nie kompie, a w ubraniach chodze az sie rozwala doszczętnie, a skarpetami po roku przybijam gwozdzie sa tak twarde, moze jestem głupi ale nie widze sensu twojej wypowiedzi, co to ma wspolnego z plynem, masz 38 lat a piszesz jak dziecko z gimnazjum, kazdy ma swoj rozum i robi jak uważa, co do mojego pierwszego postu napisalem zeby sprawdzil odpowietrzniki a "przy okazji klocki i tarcze" oraz ze to moze byc pierdoła i tutaj napisałem o madzecie a nie powiedziałem ze to konkretnie jest przyczyna, i tutaj odsyłam do ksiegarni po ksiażke "poczytaj mi mamo ze zrozumieniem" a pozniej komentować innych, i uważam to za jakąs pomoc a nie odrazu chec zarobienia kasy na osobie która sie na tym nie zna i słucha innych.

Koniec OT z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany zapiekły się dolne suwaki szczęk i z jednej strony klocek ciągle się tarł aż się wytarł a z drugiej zużycie na połowie,dlatego jakoś tam hamowało ale słabo ściągało bo nierównomiernie się zużywały klocki,stąd też powstawał metaliczny dźwięk bo jeden z klocków to już sama blacha,a wpadający pedał był przyczyną zapowietrzenia układy.Temat zamknięty,dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz blacha sprawa :) ale jak rozbierzesz jarzma, to sprawdz sobie czyms prostym tarcze, chodzi mi o ewentualnie "wyżłobienie " przez czesc metalowa klocka, jesli jest dosc krzywa to mozesz dac tarcze do przetoczenia, zeby zebrał nierówności, koszt ok 50zł/szt, efektywność chamowania po zmianie klockow napewno byla by wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są ok bo tarło o rant tarczy małym kawałkiem,już poskręcałem więc następnym razem się przetoczy jak będzie potrzeba,jak na razie hamuje bez zarzutu i abs się mniej uruchamia,wcześniej to moment i abs stukał a hamowanie i tak mizerne było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było czasu nie było ale się spiołem puki wcześniej właśnie i zrobiłem,bo jeszcze parę kilometrów i sądzę że tarcze by poleciały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...