Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głęboko wpadający pedał hamulca,miękki hamulec


mapelastik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie,dawno mnie nie było ale nie było czasu a i fura bezawaryjna.Ostatnio wydaje mi się że za głęboko wpada mi pedał hamulca i jakiś miękki się zrobił,dopiero jak dwa 3 razy wcisnę to robi się twardy tak do połowy wcisnąć trzeba i ogólnie działa jak w Oplu astrze jedynce:)tak to ujmę .Klocki ok,płyn jest nie ucieka nigdzie więC nie wiem jakaś pompa,wspomaganie jakieś pada czy zapowietrzyło się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo i sie zapowietrzał uklad przez odpowietrznik w tylnym zaciku bo byl juz wyrobiony na stozku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kompletnie nie było grzebane przy hamulcach.mi to się wydawało że dobrze hamują ale jak kumpel przesiadł się z b6 do mojego to się to zawału dostał prawie i faktycznie coś dziwnego się dzieję,może wystarczy odpowietrzyć i ok będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pompa abesu ci siada i zapowietrza uklad,dlatego masz miekki pedał.Ja tez tak mialem to prawie wcale nie bylo hamulca ..;/ dopiero po wymianie pompy abs i tego jednego odpowietrnika w tylnym zacisku jak reka odjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos ty.Ja za pompe abs dalem 50zł w idealnym stanie:) szukaj na allegro albo na forum ktos moze ma... pierwsze odpowietrz wszytskie kola i zobacz czy dalej pedal masz miekki... jak to nie pomoze to pompe musisz wymienic abs albo stary plyn mozesz miec i tez sie moze zapowietrzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet jak by ta pompa to nie wydatek jakiś straszny,odpowietrzę i płyn zmienię,jaki polecacie płyn?Jak dojdę do ładu to dam znać co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn Ate typ200

mogę sprzedać Ci pompe z płynem za 120zł + Kw

ale najpierw podaj nr z bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się zabiorę za to,napiszę co dolega teraz zaczoł jeszcze jakby ściągać na prawo przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiane plynu wazam za bezsensowna, ktos zaraz napisze ze powinno sie wymieniac co iles lat, roznica w skutecznosci plynu bedzie nie wielka, zacznij od dokładnego odpowietrzenia i przyokazji sprawdz stan klocków i tłoczków, wszyscy odrazu pompe wymieniac chca, moze jakas madzeta w servie poszla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiane plynu wazam za bezsensowna, ktos zaraz napisze ze powinno sie wymieniac co iles lat, roznica w skutecznosci plynu bedzie nie wielka, zacznij od dokładnego odpowietrzenia i przyokazji sprawdz stan klocków i tłoczków, wszyscy odrazu pompe wymieniac chca, moze jakas madzeta w servie poszla

Gratuluję szerokiej wiedzy w dziedzinie układów hamulcowych. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiane plynu wazam za bezsensowna, ktos zaraz napisze ze powinno sie wymieniac co iles lat, roznica w skutecznosci plynu bedzie nie wielka, zacznij od dokładnego odpowietrzenia i przyokazji sprawdz stan klocków i tłoczków, wszyscy odrazu pompe wymieniac chca, moze jakas madzeta w servie poszla

Gratuluję szerokiej wiedzy w dziedzinie układów hamulcowych. :facepalm:

zamiast krytykować i nie wnosić nic mądrego do postu to podziel się z nami Twoja bardzo cenna wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Onkel, wniósł bardzo duzo do tematu

Ty Kolego niestety nie masz wiedzy w ogólne, wystarczy przeczytac to co napisaleś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc dziesiec że pedął jest miekki. A z płynem to oczywiste ejst że sie go wymienia bo z czasem traci wlasciwosci i robi sie z niego jak by woda... Kazdy ci radzi robic od najtanszych rzeczy typu wymiana płynu za 14zł... Chyba odpowietrzyc dasz rade sam ???i zwroc uwage czy ci plyn nie ucieka z ktoregos odpowietrznika.Bo u mnie zapowietrzal sie przez tylny odpowietrznik bo cala gumka byla mokra ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Onkel, wniósł bardzo duzo do tematu

Ty Kolego niestety nie masz wiedzy w ogólne, wystarczy przeczytac to co napisaleś :facepalm:

w którym miejscu Onkel wniósł cos do tematu, pokaż mi to !

a co Ty pomogłeś oprócz chęci sprzedania mu pompy i oleju ? bezinteresowan pomoc to napewno nie byla, pokaz mi brak wiedzy z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku wrzuc na luz. Jakbyś był taki bystry to przeczytalbys ze Dev to specjalista od układów hamulcowych i kazdy kto ma problem dzwoni do niego. Gdzie jest moment ze sie nie znasz pokazać?? Poczytales jakie właściwości ma płyn hamulcowy?? Poza tym tez miałem taki problem, pompa hamulcowa została wymieniona i nic to nie dalo. Wymieniłem pompe abs i sie gra sie ma:)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku wrzuc na luz. Jakbyś był taki bystry to przeczytalbys ze Dev to specjalista od układów hamulcowych i kazdy kto ma problem dzwoni do niego. Gdzie jest moment ze sie nie znasz pokazać?? Poczytales jakie właściwości ma płyn hamulcowy?? Poza tym tez miałem taki problem, pompa hamulcowa została wymieniona i nic to nie dalo. Wymieniłem pompe abs i sie gra sie ma:)

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S

najezdzasz na mnie, pozniej pisze zebys to udowodnil i karzesz mi wrzucic na luz, pomysl zanim cos napisze, jesli chodzi o mnie to "DEV" moze byc i twoim panem dla mnie nie ma specjalistów, i nie wszyscy dzwonia do niego, moja niewiedze chcesz mi pokazac czy przeczytałem jakie właściwości ma płyn ? to skoro się tak znasz pokarz mi jakies tabele, badania wskazujące utrate wartości skuteczności plynu hamulcowego ! nie interesuje mnie art. typu płyn trzeba wymieniac co..., a to że miałeś taki sam problem nie oznacza tej samej przyczyny, juz jeden ekspert byl od oleju co uwazal ze trzeba go wymieniac co rok, po odejsciu z firmy zmienil zdanie, co poparł badaniami i testami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...