Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Stuki metaliczne na np. brukowanej drodze


Przemek_Rybnik

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegos czasu mam tak jakby jakies luzy na obu kołach z przodu i nie potrafie tego zlokalizowac jak rowniez kilku mechaników. stuki metaliczne jakby o podwozie ale mam twarde zawieszenie więc moze byc złudne więc niewiem. stuki tylko na drobnych dziurach w momęcie gdy koła są lekko podbijane spręzyny i amorki odpadają bo sprawdzalem i najlepsze jest to ze oba koła jednoczesnie zaczely stukac i narazie od chyba pol roku ani sie nie pogarsza ani nie poprawiewięc sam juz niewiem . jesli ktos skojazy ten moj opisy z czyms to prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prawdopodobnie to samo. Od pewnego czasu gdy podbije mi koło (lewe od kierowcy) słychać takie stuknięcie, które jest nawet czasem lekko odczuwalne na kierownicy.

Co to może być?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy może wam pomoge, miałem podobny problem, stukanie po obu stronach..poleciłbym najpierw sprawdzenie zacisków hamulcowych tam sa takie druciki ktore dociskają klocki ,mogły sie wyrobic i stukaja na nie równościach..w moim przypadku rozkręciłem zaciski, druciki dogiąłęm tak żeby ciasno siedzialy i od tamtej pory cisza mechanicy tez nie pomagali szukali problemu w zawieszeniu.,dodam żeby sprawdzić to przy jeżdzie na nierównoscich dociskając lekko hamulec i wtedy sluchać czy stukajeśli nie to zajrzyjcie do chamulców .Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wg mnie stuki są słyszalne tylko podczas wolnej jazdy.

Podczas hamowania wydaje mi się, że ich nie słychać.

Czy jak wymienię klocki to może przestać stukać?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki nie ,chyba ze maja juz okladziny zdarte..nalezy rozgiąć mocniej blaszki na wewnętrznym klocku, tam gdzie wchodzą one do tłoczka. one poprostu sie wyrobily ,rozkrecicie hamulec i bedzie widac..."drarek" mysle ze w twojej sytuacji moze byc to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego w mojej B5 słychać mechaniczne stuki (jakby jakaś mała obluzowana blaszka) dochodzące z okolic przedniego zawiedzenia przy jeździe po nierównościach, na równej nawierzchni jest wszystko OK. zawieszenie jest ok, po wymianie wahaczy i końcówek drążków. próbowałem sam zdiagnozować i przy naciskaniu przodu nic nie słychać, dopiero przy energicznej pracy zawieszenia podczas jazdy. pomóżcie bo wkurza mnie ten dźwięk, a nie lubię głośno słuchać radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu ponieważ mam podobnie jak jadę po dziurach z obu kół dochodzi metaliczny dzwięk ale jak tylko lekko przycisne hamulec to jest cisza. Mechanik powiedział że to wyrobione jarzma i faktycznie to jest od hamulców bo jak kopne w koło to wyrażnie dzwięk dochodzi z zacisków. Tylko mam obawy że jak kupię używane jarzma to broblem nie zniknie a nowe pewnie drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w tamtym roku, mowiono ze to luzy i zebym jezdzil i wymienil po zimie, jezdzilem tak pare miesiecy i caly czas bylo tak samo, z dwa tygodnie temu, zaczelo walic coraz glosniej i teraz az dzwoni, dolne tylne wachacze wyrobione i gorne tylne, tez slyszalem z obydwu kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj doszedłem co mi tak dzwoniło na dziurach. Tak jak wcześniej myślałem to był hałas od zacisków ale nie trzeba było wymieniać jarzm jak sugerował mi mechanik tylko wystarczyło odpowiednio podoginać te druty od strony koła aby mocniej dociskały zaciski. 10 min roboty i problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu też coś mi stukało z przodu i po wizycie na trzepakach okazało się, że dolne tylne wachacze miałem wyrobione. Po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...