Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to łożysko?


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu podczas jazdy słychać wycie od strony prawego koła. Im szybciej jadę tym głośniej słychać. Wycie nasila się też z ilością przejechanych kilometrów. Byłem na stacji diagnostycznej i diagnosta sprawdzał każde koło i mówił, że nie ma luzów i jest ok. Ale jak zabrałem go na przejażdzkę to potwierdził, że wyje i to powinno być łożysko. Czy mimo braków luzów może być to łożysko czy szukać przyczyny gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, wymieniłem łożysko i jak ręką odjął. Im dłużej będziesz zwlekał z wymianą tym bardziej będzie wyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moze to być padajace łożysko ..Miałem podobne objawy tylko u mnie zaczynały się od 40km/h w górę .Wymieniałem wtedy obie strony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jedno , ale jak masz kasę to możesz i 2:decayed: jedno SKF to ok 250zł plus robota.

mi wyło, wymieniłem jedno okazało się nie to :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnies auto i jak pokrecisz kolem to bedziesz slyszal ktore jest glosniejsze

Raczej tak tego nie stwierdzisz .....To nie łożysko tylnego koła

A jak zachowuje siś to tak zwane "wycie " w zakrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnies auto i jak pokrecisz kolem to bedziesz slyszal ktore jest glosniejsze

Raczej tak tego nie stwierdzisz .....To nie łożysko tylnego koła

A jak zachowuje siś to tak zwane "wycie " w zakrętach?

wycie na zakrętach nie ma nic do tego, u mnie wyło mocniej przy kołach skręconych w prawo czyli wg mechanika koło lewe było bardziej obciążone , wymieniliśmy lewe i co ???? okazało się drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przejechać się wolno z pasażerem przy otwartych szybach i kto bardziej słyszy - ot filozofia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przejechać się wolno z pasażerem przy otwartych szybach i kto bardziej słyszy - ot filozofia :wink:

jak to było takie proste jak piszesz to nie było tyle pytań które to łożysko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten sposób zrobiłem i dla mnie było oczywiste że to ta strona, nawet jak sam jechałem -widocznie nie wyje Ci aż tak mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi już nie wyje bo zmieniłem dwa na skf. U mnie jak zaczeło wyć to przez pół roku wyło tak samo , od ok 70km/h nasilało się bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wydawało mi się, że prawe na 100% teraz już nie jestem tego tak pewien;/

Jak już proponowałem ...Wymieniaj oba od razu na markowe łożyska i spokój gwarantowany na długi czas bez zmartwień ze zachwile padnie drugie.......

Albo ryzykuj z jednym ...Może Ci się uda trafić to wadliwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...