Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otarcie zderzaka na parkingu zamknietym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie na ile wyceniacie takie otarcie w audi a4 b6 2004 rok mam dane sprawcy i jutro muszę się z nim dogadac ile wziasc za ta szkode czy działac z jego OC co lepiej zrobić koleś wolałby dać kasę, ale ile wziasc zderzak jest porysowany i tak jakby pekniety i odpryski dookoła. Z góry dzieki za porady.

20130122_095744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada ze jest pekniecie nie znam sie napewno nie jest prosty jest wgniecenie i tak jakby sie delkitnie nacisnie to sie odrazu wgniata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 naprawisz

---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

sam możesz taki zderzak wymienić?

a po kiego niby ma go wymieniać?? Takim tokiem to zderzak + malowanie. Popatrz po ile chodzą zderzaki na allegro + 500 malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 300zl zderzak plus 500 malowanie a ile za robocizne w zakladzie policza (zdjece zderzaka i montaz) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi rzeczoznawca w b8 wycenil na 800zl a mam porysowany zderzak 30x30cm pod lewym blotnikiem... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mi w ASO nie powiedzieli :decayed: pytałem się tylko ile kosztuje malowanie zderzaka a ten podliczył tam sciagniecie+lakier+i cos tam= 800zl a u lakiernika jak podjechałem to chce 500zl wziasc za to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w aso mogą wycenić jak sie do nich przyjedzie bo jak dzwoniłem to nie zabardzo w Norma 2 w kace chcieli powiedziec dopiero jak sie auto u nich zostawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Krakowie powiedzieli tak jak Ci pisalem:wink: Powiedzialem im ze mialem rzeczoznawce i ze jest zderzak do malowania i tyle:decayed: to oni mniej wiecej powiedzieli 800zl, mniej wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 300zl zderzak plus 500 malowanie a ile za robocizne w zakladzie policza (zdjece zderzaka i montaz) ?

jak gosc ci da 800zł to ja dorzuce drugie tyle, 800 to moze ewentualnie naprawa w aso wyjsc, a nawet nie wyjdzie, a to co nazywasz peknieciem to jest spekanie lakieru, z takiego otarcia zderzak nie peknie,

zejc na ziemie

naprawa w tehnologi smart powinna wyjsc do 200zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile za malowanie elementu te 200zł to z malowaniem tak ?

kolego, zostały wprowadzone na rynek naprawy typu smart, w skrócie sa to szybkie narawy, zaleta tych napraw jest niski koszt usuniecia oraz duzo szybszy czas naprawy, nie polega to na malowaniu calego elementu, demontazu/montazu zderzaka, przygotowania go do malowaia itp co zajmuje duzo czasu i kasy. Dobry lakiernik tak dobierze lakier ze nie poznasz gdzie bylo malowane.

Popatrz ze swojej perspektywy, ty sam zarysowujesz sobie zderzak, w jaki sposob naprawy wybierasz ? malowanie calego el za 350zł czy smart za 200 ?

Na dobra sprawe nie korzystne jest dla tego sprawcy placenie Ci kasy za malowanie bo tyle go zwyzki nie wyjda, np koszt OC 1000zł mysle ze duzo przy max znizkach, dolicz zwyzke 10% za szkode to masz 100zł, za 100 ciezko pomalowac zderzak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz namiary na kogos na slasku kto sie tym dobrze zajmuje tak na przyszłość, bo w takim przypadku jak nie da kasy pójdzie z jego oc musiałbym zobaczyć na żywo jak wygląda naprawiony zderzak w tej technologi smart wiem ze metalik jeszcze srebrny ciężko wycieniować żeby nie było widać przjeść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko kolego to jest czerwony dobrac, dobry lakiernik dobierze idealnie lakier, a co do ogladania to nic ci nie da bo nic nie zobaczysz,

tutaj masz przykład

słyszałem o nich S-PLUS Katowice JKK

ale nie widzialem i nie robilem, widzialem w innej firmie ale to zagranica :)

mozesz zrobic jak uwazasz

a) naciagnac go na kase

B) powiedziec kwote jaka powie ci np znajomy lakiernik

c) zgłosić z jego OC a) naprawić bezgotówkowo ( faktura do zakladu ubezpieczen )

B) wziąść kase i nie naprawiać

c) wziasc kase i oddac do lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak powiesz gosciowi 800 zl to pewnie cie wysmieje ale mysle ze juz masz jego dane?

u mnie znajomego w a6 c5 przytarl z tylu dwie ryski troszke glebsze na 30cm i zderzak z jednej strony sie wypia z zaczepow. przyjechal rzeczoznawca w umowione miejsce czyli do lakiernika znajomego oczywiscie, z rzeczoznawca tez sie znaja jak wyszlo . teraz znajomy bedzie mial pomalowany zderzak przod dokladki w kolor lusterko bo drapniete caly zderzak tyl z tymi ryskami i dokladka. i jeszcze dostal samochod zastepczy. gosciu sie zna na rzeczy lakiernik z niego za***isty i jeszcze zarobi. znajdz dobry zaklad i sie dogadaj. mozesz wziasc od goscia prywatnie kase a pozniej jeszcze z ubezpieczenia haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...