Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padł pedał sprzęgła


mapelastik

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą po wykopkach w śniegu i paro minutowym grzebaniu się w zaspach,wpadł mi pedał sprzęgła i już nie odbił.Słychać tylko puf jak się wciska a pod autem zielona kałuża płynu podobnego do ludwika do mycia naczyń nawet pachnie podobnie.Czy to wysprzęglik tzw.może.trochę ciemno ale widać zapaćkane tym płynem wszystko.Auto jedzie ciągnie wszystko normalnie bo biegi wchodzą wróciłem bez sprzęgła :decayed: Czekam na sugestie i jakie to koszty naprawy mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma fotostory z wymiany ewentualnego wysprzęglika to dawać namiar bo szukam szukam i tematy podobne były ale fotostory ni widu ni słychu :grin:

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

Ciemno jest to może i kolor inny ale jakby zielony.

---------- Post dopisany at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

Trochę szybko i tak nie ten dział może,bo powinno być w układach napędowych ale z pospiechu się pomyliłem jak coś to proszę przenieść.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz już chyba plastikowy wysprzęglik - generalnie dobrze trzeba się schylić, wywalić zbiorniczek płynu chłodniczego, władować rękę i lampę - zobaczysz wysprzęglik. Odkręcasz śrubę (chyba imbus 8), odpinasz spinkę blokującą przewód zasilający, odkręcasz, wyciągasz wysprzęglik. Wkładasz drugi, uważając, by dobrze wszedł w zagłębienie, skręcasz, odpowietrzasz. Tak w skrócie - to tyle. Roboty na ok. 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zabrałem za robotę tylko zimno że ja pier..........garaż niestety nie ogrzewany.Jeszcze mi powiedzcie jak to odpowietrza się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie osoby potrzebne. Odpowietrznik na wysprzęgliku jest chyba na klucz 9 - jedna osoba pompuje hamulec i trzyma, druga w tym czasie odkręca odpowietrznik i tak po kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłączę się pod temat...

Otóż w mojej AHU cieknie płyn z wysprzęglika na łączeniu z przewodem... Oczywiście pedał poszedł w podłogę i już nie wraca...

Czy jest jakaś szansa że ten przewód się poluzował? Występują tam jakieś uszczelki albo coś w tym stylu?? Przewód jest na wcisk.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...