Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z]1.9TDi 96" Wyciek oleju skąd?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W ciągu ostatnich dwóch tygodni w moim A4 wymieniono uszczelkę pod miską olejową, zimering na rozrządzie, termostat oraz pompę wody bo też ciekła, wg wersji mechanika miało już nie być wycieku oliwy. Dzisiaj odebrałem fure od mechanika, pytam się gościa czy sprawdzał czy wszystko ok, tak ok zero wycieków zrobiłem raptem 20 km, patrze pod auto a tu plama. W pierwszym momencie myslałem że mnie h...j szczeli! Plama jest stojąc przodem do auta tak po lewej stronie na środku krawędzi miski olejowej, dokładnie pod turbiną. Panowie czy są tam jeszcze jakieś uszczelki z których moglaby wyciekać oliwa bo tak jak mówie mechanik sprawdzał i z miski nie cieknie! Proszę o poradę bo powiem Wam szczerze że chyba trafiłem na najbardziej z pechowych modeli A4, głównym problemem tego auta to wycieki oliwy i płynu z przekładni. Mam już go dosyć i chyba jak tak dalej będzie to zepcham go w jakąś przepaść w okolicy!!! :twisted:

Pozdrowionka i z góry dzięki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trafiłem na najbardziej z pechowych modeli A4, głównym problemem tego auta to wycieki oliwy i płynu z przekładni. Mam już go dosyć i chyba jak tak dalej będzie to zepcham go w jakąś przepaść w okolicy!!!

nie jest to wina auta ani pecha tylko braku dobrych mechaników/fachowców

robią na odpi...ol aby tylko skasować

skoro masz plamy to rozumiem ze nie masz osłony pod silnikiem (lepiej załatw zawsze to bedzie czysciej)

jezeli piszesz ze wychdzi to z lewej strony stojąc na przeciw auta czyli od strony pasazera to najprawdopodobniej z okolicy turbiny jak sam zresztą zauważyłeś (sprawdź przewody gumowe i opaski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką przekładnię chodzi????? bo jeśli ci cieknie olej ze skrzyni biegów to sprawdź symerki przy popychlu od dźwigni biegów u mnie też były nieszczelności na skrzyni.

Symerek-30zł oraz 60zł r/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie cieknie z przewodów olejowych od turbo ... częsta przypadłość .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...