Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"bulgotanie" w układzie chłodzenia


rapens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem z układem chłodzenia,wskazówka temperatury cieczy na początku zaczeła skakać a teraz zatrzymała się na 120 stopni, wymieniłem czujnik cieczy ,i dalej to samo ,sprawdziłem czujnik (wykonałem rezystancje)i czujnik ok.Dzisiaj podczas jazdy po przejechaniu kilku kilometrów tracił moc i w końcu mi zgasł ,z trudem go odpaliłem przejechałem jeszcze ze 2 km i zaczęło mi coś stukać w okolicach podszybia ,zatrzymałem się i zobaczyłem że płyn w zbiorniczku bulgocze i w całym układzie chłodzenia było słychać jakby zaraz miało coś wysadzić. Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być termostat?,uszczelka pod głowicą?,pompa wody? czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko trzeba mieć mocny łeb żeby takie coś zrobić :decayed:

Mi by momentalnie serce stanęło jakby wskazówka od temp. wychyliła się trochę ponad 90*C :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy wody na 100% jest walnięta.

Jeżeli wywaliło uszczelkę pod głowicą to przygotuj się na niemałe koszta :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 120*C byly stanem faktycznym czyli zagotowane auto. W najlepszym wypadku uszczelka pod glowica. W najgorszym szukanie silnika badz glowicy bo od takiej temperatury mogl porzywic sie blok glowica tak samo. Czeka Cie rozbieranie i mierzenie wtedu dopiero bedzie cos wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał silnik do wymiany to mam goły słupek ADP , z osprzętu jak coś potrzebujesz to równiez sie znajdzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...