Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile kosztują klocki hamulcowe?


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ile mogą kosztować klocki hamulcowe na przód do A4 b6 3,0 chodzi mi np o orginalne lub coś z lepszych. Takie by się nie sypały na felgi i by nie piszczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego czego spodziewasz sie po hamulcach

w serii masz 312/25mm co nie jest zbyt mocnym rozwiązaniem w tym aucie

ceny klocków zaczynaja sie od 100-120zł w górę ale to jednorazowy szajs

proponuję, Ferodo, TRW, Bosch, Pagid

jeżeli chcesz miec cos lepszego to bierz Ferodo DS Performance ale to koszt ok 500zł

albo od razu zmieniaj na 320/30 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 312 nie jest dobrym rozwiązaniem w tym aucie ?? może nie jest extra super, ale daje dobrze radę a osobiście mam założony zestaw Boscha i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

312mm to minimum jak na B6, ale jedno hamowanie z większej prędkosci i wszystko sie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą tarcze z większej prędkości zajeździsz, ostatnio 360 przyniósł do reklamacji powichrowało, ale z 240 dawał dobrze po heblach, tak więc ... z drugiej strony nie co chwila osiąga się 200 a zwłaszcza jak się przemieszcza po mieście :) , u mnie na razie BOSCH daje radę jestem zadowolony.

---------- Post dopisany at 23:51 ---------- Poprzedni post napisany at 23:46 ----------

A dokładając jeszcze piszczenie klocków, to owszem czasami nie każde klocki współgrają z tarczą hamulcową, zaś odpowiednie przygotowanie układu przed zamontowaniem klocków ma duże znaczenie, bo można brać 20 zł zdjąć założyć i jechać dalej z piszczącymi klockami, ale gdy zrobisz to odpowiednio nasmarujesz, oczyścisz, nie ma prawa nic piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczenie nie jest wina klocka

tylko nieprawidłowego montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie właśnie to napisałem :) choć wiesz raz zdarzyło mi się że robota zrobiona była odpowiednio klocki były TXT, a tarcza Jurida wiesz jak to piszczało okropnie. Ale niepodważalną przyczyną piszczenia klocków jest zły montaż. Niestety nie wielu mechaników przyzna temu racje a i słuchać o tym nie chcą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz w tym temacie. Na pewno będę zakładał coś z wyższej półki a co do tarcz do tarcz to zmienię na większe jak coś przy następnej wymianie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...