Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audio w b5 od podstaw.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym poprawić jakość dźwięku w swoim samochodzie. Jestem dość zielony w tym temacie, więc liczę na waszą pomoc. :)

Najczęściej można u mnie usłyszeć rapowe brzmienie, jednak lubię też czasem posłuchać rocka, czy jakiejś łupanki.

Aktualnie posiadam radio JVC kd-r203, dwa oryginalne głośniki z przodu + gwizdki (wygląda to tak jak na tym zdjęciu: http://img42.imageshack.us/img42/1439/boczekprzednilewy1.jpg). Rozumiem, że będzie trochę roboty, żeby wstawić w ich miejsce inny sprzęt. Mógłby ktoś wyjaśnić co to są w ogóle za głośniki?

Zastanawiałem się nad wymianą głośników z przodu, dostawieniem dwóch z tyłu i jakiś wzmacniacz do tego. Myślicie, że to dobre rozwiązanie? Wolałbym raczej uniknąć tuby. Zależy mi głownie na dobrej jakości dźwięku, przy słyszalnym basie.

Jeśli chodzi o mój fundusz, to chciałbym się zmieścić w przedziale 500-600zł.

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złe rozwiązanie i za te pieniądze tego nie zrobisz.

1. kupujesz zestaw głośników odseparowanych 16cm

2. Kupujesz dystanse.

3. Kupujesz maty wygłuszajace.

Robisz dobra scene z przodu i masz jakość i przyzwoity bas. W 600zł się mieścisz i jestes zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murgal no co Ty. Chcesz go splukac?:) Jak kupi głośniki za 300 zł to przeciez nie będzie ich zasiłał używka hifonicsa, dlsa czy u-dimensiona:D Nie do takich głośników. Chyba nikt tak nie robi:) ale zgadzam się z Toba że przyzwoity wzmacniacz to 500zł za używke tylko wtedy to i głośniki za min. 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie dobrze przód a wzmacniacz narazie zostaw w spokoju:) napewno będziesz jakis czas zadowolony z samej wymiany głośników i wygłuszenia. Posłuchasz pojeździsz i zdecydujesz czy pchać PLNy dalej i co byś ewentualnie chciał osiągnąć:) co do mat które lepsze to lektura google:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty weź może te dróższe. Tych hertzów to Ci nie polecam. Mają wysokie tony dość drażniące. Najlepiej powerbass s-6c. Dystanse oczywiście że potrzebne a przewody niekoniecznie. Będziesz zakładał wzmacniacz to wtedy tak a teraz to jak wolisz możesz poprowadzić nowe jak masz ochotę a możesz zostawić i stare:)

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

No i najważniejsze. Potrzebujesz jakiegoś 4-paka piwa do roboty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...