Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blad 16804 brak katalizatora(strumienica)


pawel6103

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zapala mi się kontrolka check engine co jakiś czas przy równomiernej jeżdzie, błąd 16804- system katalizatora poniżej progu wydajności, tylko właśnie nie mam u siebie katalizatora tylko strumienice. Gdy zapala się ten błąd to samochód jest mulasty wogóle jakby połowa mocy by gdzieś uciekała no i spalanie też jest wysokie a także temp tej strumienicy też wysoka jest. Obstawiam że to sonda, jakieś inne propozycje lub porady?

Zdjecia strumienicy z rozmieszczeniem sond.

CAM00061.jpg

CAM00062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jeśli nie masz katalizatora to ten bład bedzie się wyświetlał, odpowiedzialna jest za niego druga sonda ta za katem która ma za zadanie sprawdzać sprawność kata, pozostaje ci jedynie albo probować dołożyć tulejke tzw emulator drugiej sondy ale w naszych autach to działa z rożnym skutkiem albo wyciąc drugą sonde programowo u tunera. Jeszcze wcześniej pasowałoby wykluczyć uszkodzenie drugiej sondy, masz lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A noe jest to czasem jakis katalizator zamiennik. Masz 2 sonde wkręconą na wyjsciu z kata? Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u tunera i wyłączeni 2 sondy w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego problem masz przez brak katalizatora i druga sonda odczytuje inne wartości niż powinna więc przez to masz check

strumiennica się sprawdza przy jednej sondzie pozostaje ci kupno kata albo wizyta u jakiegoś tunera

dodam że nowy kat ori to koszt 4000 zł tak więc tuner tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile biorą ale myślę że nie więcej jak 500 zł ale to musisz sprawdzić gdzieś koło siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...