Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne zamykanie centralnego na chwilę po otwarciu


slaveek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam problem z dziwnym działaniem centralnego zamka w A4 B5.

Od jakiegoś miesiąca po otwarciu auta z pilota lub kluczyka po kilku sekundach centralny zamek się zamyka.

Na otwarcie drzwi mam zazwyczaj tylko kilka sekund po czym auto się zamyka.

Raz już zdarzyło mi się odpalić auto i odśnieżać, przez co dowozili mi zapasowe kluczyki.

Jedyny objaw jaki zaobserwowałem i może on coś zasugeruje, to po zamknięciu auta zdarzało się tak, że słychać było odgłosy pracującego siłownika klapki paliwa (choć jest możliwość, że to nie on a główna pompka bo są blisko siebie a z zewnątrz trudno rozpoznać, choć raczej obstawiał bym na klapkę)

Od czego powinienem zacząć poszukiwania przyczyny tego świrowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie otwarcia drzwi kierowcy zapala się oświetlenie wnętrza, uruchamia brzęczyk włączonych świateł jeśli takowe są włączone a kluczyk ze stacyjki wyjęty ?

Jeżeli nie to szukaj uszkodzenia, albo wiązka dzrzwi na zgięciu, albo mikrowłącznik w zamku drzwi.

Jak centralny zamek po otwarciu nie wykryje w określonym czasie otwarcia drzwi lub klapy bagażnika, to standardowo zamyka samochód zpowrotem :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak centralny zamek po otwarciu nie wykryje w określonym czasie otwarcia drzwi lub klapy bagażnika, to standardowo zamyka samochód zpowrotem :decayed:.

Tyle, że w przypadku kiedy kluczyk jest w stacyjce to nie ma opcji, zeby centralny samoczynnie zamknął drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kluczyk tylko włożysz do stacyjki i jej nie włączysz chociaż na chwilkę, to się zamknie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek za wskazówki. Poszukam ich tropem.

Choć w moim przypadku niepokojące jest zamykanie nawet przy włączonym zapłonie czy włączonym silniku.

Rozebrałem wczoraj drzwi kierowcy - nie widać tam uszkodzeń przewodów, wszystko wygląda ładnie.

Rozebrałem też pompkę do centralnego, tam też wszystko wygląda ładnie, nie widać wilgoci ani zimnych lutów.

Rzeczą która dodatkowo zauważyłem, to nie zawsze działa mi przycisk zamykania centralnego w drzwiach kierowcy - ten z kluczykiem. W zasadzie to bardzo rzadko zdarza mu się działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie przełącza mikrostyk w jakimś siłowniku drzwi lub zawilgocona pompa zamka ( stawiałbym na zalanie pompki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...