Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szwankującą nawigacja Navigation Plus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z Navigation Plus.Na początku wszystko pięknie działało,ale ostatnio wyświetla się komunikat "zła CD","płyta uszkodzona".Nawigacja wtedy nie działa.A jak po pół godziny jazdy gładziutką drogą zaczynają instalować się mapy,to niestety następuje brak obrazu.Tzn. wyświetlacz działa,oznaczenie auta jest widoczne,ale na czarnym tle( nie ma mapy, żadnej drogi,nic).Po pewnym czasie drogi są widoczne i nawigacja działa normalnie.Na pierwszy rzut oka może się wydawać,że to wina lasera,bo jak wjadę w jakąś dziurę podczas "instalowania się map" to proces jest przerywany i znowu następuje "zła CD",albo "Płyta uszkodzona",ale jak już się te mapy zainstalują to do wyłączenia silnika i nawigacji wszystko jest w porządku.Po ponownym włączeniu nawigacji..."zła CD".Może to procesor się spsuł w nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od czyszczenia lasera ewentualnie od podstawienia sprawnego lasera i zobaczyć jak będzie się to zachowywać. Możliwa jest też usterka procesora ale nie ma co przesądzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od czyszczenia lasera ewentualnie od podstawienia sprawnego lasera i zobaczyć jak będzie się to zachowywać. Możliwa jest też usterka procesora ale nie ma co przesądzać.

Czy jest sens kupować płytę czyszczącą,czy lepiej zdemontować sprzęt i udać się do specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu można to wykonać banalnie prosta żecz :wink: tu masz opis kiedyś znalazłem go w sieci http://wyslijto.pl/download/0gwcmd6ncp. Tylko bez żadnych perfumów,zmywaczy,spirytusu. Czysty wacik lub alkohol izopropylowy np Kontakt IPA plus lub coś do czyszczenia optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie czyszczenie (pobieżne) nie pomoże to nie należy jeszcze skreślać lasera, można go jeszcze czyścić wewnątrz ale to już bardziej zaawansowana czynność. Nieumiejętnie przeprowadzona może zakończyć się wyrwaniem soczewki lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie czyszczenie (pobieżne) nie pomoże to nie należy jeszcze skreślać lasera, można go jeszcze czyścić wewnątrz ale to już bardziej zaawansowana czynność. Nieumiejętnie przeprowadzona może zakończyć się wyrwaniem soczewki lasera.

Moglbys powiedziec cos wiecej o takim czyszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba się dostać pod soczewkę lasera do pryzmatu. Jest to operacja dość karkołomna (potrzebna wprawa i spokojne ręce) bo miejsca jest tam bardzo mało i łatwo uszkodzić zawieszenie soczewki lasera które jest bardzo delikatne. Zawieszenie jest wykonane z cieniutkich drucików które można rozciągnąć lub wygiąć a wtedy całe fabryczne centrowanie soczewki diabli wzięli.

Jedni pakują laser do myjki ultradźwiękowej, ja tego tak nie robię bo nie jestem zwolennikiem zatapiania całego lasera w izopropanolu. Ja się tam dostaję na swój sposób wykorzystując dostępne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba się dostać pod soczewkę lasera do pryzmatu. Jest to operacja dość karkołomna (potrzebna wprawa i spokojne ręce) bo miejsca jest tam bardzo mało i łatwo uszkodzić zawieszenie soczewki lasera które jest bardzo delikatne. Zawieszenie jest wykonane z cieniutkich drucików które można rozciągnąć lub wygiąć a wtedy całe fabryczne centrowanie soczewki diabli wzięli.

Jedni pakują laser do myjki ultradźwiękowej, ja tego tak nie robię bo nie jestem zwolennikiem zatapiania całego lasera w izopropanolu. Ja się tam dostaję na swój sposób wykorzystując dostępne miejsca.

airbob rozwiń się proszę na ten temat , ponieważ nie jestem jedynym chetnym na takie czyszczenie a dużo by nam to ułatwiło i pomogło żebysmy czasem nie uszkodzili naszych pięknych rnsków :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Navigationplus a nie o RNS-e, mimo to w obu przypadkach jest ta sama zasada.

Nie potrafię już tego prościej opisać. Mając te wskazówki i wyciągnięty laser każdy kto ma zdolności manualne jest wstanie to ogarnąć. Jeśli nie to lepiej niech się za to nie bierze bo skończy się to bezpowrotnym zniszczeniem lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o Navigationplus a nie o RNS-e, mimo to w obu przypadkach jest ta sama zasada.

Nie potrafię już tego prościej opisać. Mając te wskazówki i wyciągnięty laser każdy kto ma zdolności manualne jest wstanie to ogarnąć. Jeśli nie to lepiej niech się za to nie bierze bo skończy się to bezpowrotnym zniszczeniem lasera.

no właśnie tak myślałem że jest tak samo , sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...