Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy ze skrzynią - wlepka GEA


jcwpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja zabawka ma problemy ze zmianą biegów, objawia się to dwojako - dość ciężko wchodzą 1-ka i wstek - najgorzej jest jednak z 2-ką - trzeba naprawdę mocno ciągnąć lewarek żeby weszła - nauczyłem się jeździć optymalnie, zmieniając 1-> 2 maks do 2,5tys obrotów (zresztą w zime ciężko z trakcją na FWD do 3-ki ;] ) bo przy wuższych obrotach nie jestem w stanie wbić biegu normalnie. Z reszta zmian nie ma problemu. Ta druga rzecz - to grzechotanie na 6-tce w momencie zdjęcia nogi z gazu... czy ktoś ma/miał podobny problem? W tej chwili jest najechane 198kkm, auto brałem pewne od niemca z podwórka, serwisowane do końca... Panowie - skrzynia się kończy? z tego co wiem to były w niej wymieniane łożyska kiedyś - ale to tyle ogólnie. Szukam jakiejś kompletnej na podmianę bo nie mam za bardzo czasu żeby auto postawić i rozbierać - ale ogólnie jest mega niespotykana ta GEA. Czy można wsadzić tam inną? Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi - ewentualnie namiary na sprawdzonego mechanika w W-wie który zrobi znajdzie sensowne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga skrzynia 6-cio biegowa, która na pewno podejdzie do HES. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale z tego co do tej pory znalazlem wczesniej to HES/HER sa do wersji Q, ja mam FWD, to nie robi roznicy? Przelozenia sa takie same? Masz moze gdzies specke tych skrzyni zeby latwiej porownac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro to HER u mnie taka siedzi, ośka to HES :wink:

napęd na przód:

Kod_literowy_przyporz_dkowanie_podzespo_w_prz.jpg Kod_literowy_przyporz_dkowanie_podzespo_w_prz.jpg

Quattro

Quattro_Kod_literowy_przyporz_dkowanie_podzespo.jpg Quattro_Kod_literowy_przyporz_dkowanie_podzespo.jpg Quattro_Kod_literowy_przyporz_dkowanie_podzespo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiecej pytan :)) Dzieki!

---------- Post dopisany 04-03-2013 at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 18:50 ----------

Nie mam wiecej pytan :)) Dzieki!

Muszę odświeżyć - Panowie - dramat :facepalm: - te skrzynie są nie do znalezienia - chyba że ja źle szukam... :shock3:

Czy ktoś kiedyś wkładał do 1.8T 190 kucy FWD inną skrzynię 6-kę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HES bedzie latał na tym. Masz FWD wiec nie masz problemu ze dyfer nie bedzie grał. HES to skrzynia produkowana jako nastepna po GEA i montowana do twojego silnika własnie.

pozdrawiam

Hehe :hi: to ze HES jest identyczny to juz wiemy :wink: - problem polega na tym ze nie trafilem nigdzie od 3 miesiecy takiej skrzyni, wiec szukam czy podejdzie jeszcze cos innego tak plug & play? Jest np cos takiego jak to:

HEN skrzynia biegów VW Passat AUDI A4 używana (3052868656) - motoAllegro

Mozecie podrzucic dane tej skrzyni HEN ?! Thx :thumbup1:

---------- Post dopisany at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany at 14:47 ----------

HES bedzie latał na tym. Masz FWD wiec nie masz problemu ze dyfer nie bedzie grał. HES to skrzynia produkowana jako nastepna po GEA i montowana do twojego silnika własnie.

pozdrawiam

Hehe :hi: to ze HES jest identyczny to juz wiemy :wink: - problem polega na tym ze nie trafilem nigdzie od 3 miesiecy takiej skrzyni, wiec szukam czy podejdzie jeszcze cos innego tak plug & play? Jest np cos takiego jak to:

HEN skrzynia biegów VW Passat AUDI A4 używana (3052868656) - motoAllegro

Mozecie podrzucic dane tej skrzyni HEN ?! Thx :thumbup1:

I jeszcze jedna niby 6 bieg... z tego co gość tu pisze

BEX Gearbox Code? :eusathink: to niby pasuje...

Skrzynia biegów 6 -cio biegowa HCF AUDI A4 03-06 (3001879757) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie wrzucić od quattro? Taki silnik to aż szkoda żeby był w ośce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, miec takie auto i nie miec quattro to zal. Zawsze mozna zaozyc od quattro skrzynie tyle ze trzeba jeszcze wał,dyfer itp.

Jak go kupowałem to tak nie myślałem, a teraz sie z Wami zgadzam, że jednak 4 łapy ciągną inaczej... ale cóż... narazie jest jak jest - BTW - znalezienie np HER pod Q nie jest takie łatne a przeróbka to jednak dodatkowe $$$ :facepalm:

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 22:01 ----------

Haha, u chytrej baby w Radomiu wszystko mają?! :grin::decayed:

---------- Post dopisany 06-03-2013 at 09:31 ---------- Poprzedni post napisany 05-03-2013 at 22:03 ----------

Prośba o wrzucenie danych skrzyń HEN + HCF - co to jest bo nie mogę znaleźć. Podziękował :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy baba chytra czy nie, jak Ci zalezy na znalezieniu skrzyni to zapytasz a jak nie to po co zawracac głowe?

Ps. mam wrazenie ze tak naprawde nie szukasz u nikogo pomocy tylko zawracasz głowe, bo z powyzszych postów wynika jedno - co by ktos nie napisałał to dla Ciebie jest mało istotne i tak wiesz swoje. Bez obrazy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy baba chytra czy nie, jak Ci zalezy na znalezieniu skrzyni to zapytasz a jak nie to po co zawracac głowe?

Ps. mam wrazenie ze tak naprawde nie szukasz u nikogo pomocy tylko zawracasz głowe, bo z powyzszych postów wynika jedno - co by ktos nie napisałał to dla Ciebie jest mało istotne i tak wiesz swoje. Bez obrazy.

pozdrawiam

:shock3: Bez obrazy, ale nie bardzo czaje o co Ci chodzi: Co ktoś napisał a ja wiem swoje? Że co?

1. Szukam skrzyni na wymianę a w moim aucie a proponujecie przekładkę na Q, bo niby łatwiej coś znaleźć i do tego silnika lepiej pasuje? Niestety, to nie jest temat, szukam quattro na dokładkę i nowej skrzyni, bo chce wydać kupę kasy, tylko szukam pasującej skrzyni do mojej serii...

2. Jeśli coś jest nie do kupienia, to szuka się alternatywy - stąd moje kolejne pytania o inne skrzynie HXX, w czym problem?

3. Jeśli nie rozumiesz żartu albo czujesz się obrażony, to przykro mi... założenie było inne...

4. Skąd wiesz że do gościa już nie dzwoniłem i on tego nie ma? Bo taki jest fakt i twierdzi ze od dawna taka 6-tka mu sie nie trafila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zartu nie rozumiem ? Jak dzwoniłes do goscia to napisz ze dzwoniłes i ze nie ma takiej. Podałem Ci numer z czystej grzecznosci, ale jak widac nie doceniasz tego ze ktos probuje Ci pomóc, dlatego tez nie oczekuj ze ktos poda Ci na tacy namiar na skrzynie.

ps. nie obraziłem sie :grin:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś miał może do czynienia z tymi ludźmi? :eusathink:

HEN skrzynia biegów VW Passat AUDI A4 używana (3052868656) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Rozmawiałem, z wygląda w sumie, kompetentnym gościem, który twierdzi ze w rosadnych $$$ da sie skrzynie naprawić - zostawiasz fure na 3-4 dni i dają 12M-CY GWARANCJI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie mądrzyć ale ja bym nie naprawiał na twoim miejscu skrzyni, wydasz napewno nie małe pieniądze za zrobienie skrzyni, ale bądz pewny ze ta skrzynia juz nigdy nie bedziedziałala jak wczesniej i nie bedzie cicha, a 12m-cy szybko minie a co jesli sie rozsypie? Juz kilka osób z tego forum naprawiało skrzynie i kazdy mowi ze nie warto, ze lepiej uzywke, ja doskonale wiem ze jest ciezko znalezc, ale chyba innego wyjscia nie ma.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie mądrzyć ale ja bym nie naprawiał na twoim miejscu skrzyni, wydasz napewno nie małe pieniądze za zrobienie skrzyni, ale bądz pewny ze ta skrzynia juz nigdy nie bedziedziałala jak wczesniej i nie bedzie cicha, a 12m-cy szybko minie a co jesli sie rozsypie? Juz kilka osób z tego forum naprawiało skrzynie i kazdy mowi ze nie warto, ze lepiej uzywke, ja doskonale wiem ze jest ciezko znalezc, ale chyba innego wyjscia nie ma.

pozdrawiam

Wiem - jeszcze 3-4 miechy temu w ogóle nie brałem pod uwagę naprawy, bo to dla mnie nie miało sensu, a teraz juz sie powoli łamię...... Koszt podobno od 1k do 1,5k maks, wiec za taka sama cenę co trzeba będzie wybulic za inna skrzynkę (nie wierze ze ktoś więcej krzyknie za uzywke...). W drugim przypadku istnieje jednak szansa ze mogę wsadzić używkę która się po 3 m-cach tez rozleci... :facepalm::kwasny: ... I bądź tu mądry... :eusathink::fool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz jest niestety ryzyko, ale nawet jak kupujesz uzywke sprzedający zawsze te14 dni da ci gwarancji, a przez ten czas juz troche mozna sie dowiedziec jak skrzynia działa, tyle ze problemem jest robota, olej itp. Ja tez szukałem skrzyni bo mam podobny problem do twojego, ale odpusciłem, jezdze dopóki sie nie rozleci a jak narazie nie zgrzyta wiec nie jest zle.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz jest niestety ryzyko, ale nawet jak kupujesz uzywke sprzedający zawsze te14 dni da ci gwarancji, a przez ten czas juz troche mozna sie dowiedziec jak skrzynia działa, tyle ze problemem jest robota, olej itp. Ja tez szukałem skrzyni bo mam podobny problem do twojego, ale odpusciłem, jezdze dopóki sie nie rozleci a jak narazie nie zgrzyta wiec nie jest zle.

pozdrawiam

Poki latam tylko po miescie czy trasy 200-300 km w jedna strone w Polsce to tez sie godze z ryzykiem i czekam az sie rozleci - tylko ze jak planuje zabrac dzieciaki na wakacje i leciec np chorwacje zrobic to juz nie jest tak wesolo - Murphy zawsze tylko czycha na taka okazje - a tego ryzyka juz nie podejme...

---------- Post dopisany 27-12-2013 at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2013 at 17:26 ----------

Panowie :hi: - prośba o podrzucenie info o przełożeniach skrzyni HEN (2,5TDI) - cały czas się zastanawiam nad podmianą... Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia HEN ma przełożenia osi 31.8 :wink:

A na poszczególnych biegach, pewnie podobnie jak inne skrzynie w 2.5TDI

---------- Post dopisany at 12:04 ---------- Poprzedni post napisany at 11:14 ----------

Page_1_Skrzynia_6speed_HEN_2_5_TDI.jpg Page_2_Skrzynia_6speed_HEN_2_5_TDI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...