Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z migającym xenonem


Dumel

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu miga mi prawy xenon.. tzn. po zapaleniu świeci ok 1 minute i potem zaczyna migać i tak na zmiane.. dziś podmieniłem żarniki stronami ale dalej jest to samo..:kwasny: czy to będzie wina przetwornicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem takie coś ale wymiana żarników w moim przypadku pomogła. Winy szukałbym tu raczej w samych przetwornicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz podłączenie przetwornic, jak nie dostaja wystarczająco prądu (spadek napiecia nawet o 1v) to zaczynaja mrugać. U mnie były zasniedziałe wtyki do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo już przetwornica na wykończeniu, ja miałem podobnie ale w moim przypadku to wina palnika była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest trochę dziwny przypadek.. bo zależy od dnia.. raz będzie mrugać zaraz po zapaleniu a innym razem dopiero po przejechaniu np 20km...:eusathink: już się rozglądam za przetwornicą.. zobaczymy co będzie po wymianie.. żarnik już wymienilem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jeszcze ciekawiej.

Jak jest mokro (deszcz) jest ok, jak jest sucho jest ok, jak jest wilgotno to się zaczyna mruganie.

Sprawa dotyczy obu lamp ale każda żyje własnym życiem i ich mruganie sporadycznie występuje naraz.

Z tego co zauważyłem to dzieje się to w momencie kiedy zadziała samopoziomowanie (najczęściej zjazd z progu zwalniającego - soczewki górę) i jak są jeszcze zimne palniki.

Niestety przy podłączeniu vaga i tertowaniu samopoziomu (jazda soczewkami góra/dół) nic złego się nie dzieje i światła świecą bez przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem przetwornice i nowe żarniki.. w tyg wymienię i zobaczymy co będzie.. mam nadzieje że będzie już wszystko ok.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki (na moją głowę) nie mają nic wspólnego z miganiem, bo żarnik albo świeci albo nie, jeżeli mruga to albo przetwornice albo połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki (na moją głowę) nie mają nic wspólnego z miganiem, bo żarnik albo świeci albo nie, jeżeli mruga to albo przetwornice albo połączenie.

Też tak sądzę ale jeden miałem wypalony i chciałem go wymienić.. i dlatego wymieniłem żarniki..:wink: wydaje mi się że jednak będzie to przetwornica bo styki miałem przeczyszczone.. no i jak samochód stał bez ruchu zapalony to też migało.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 180zł za używkę na tygodniowej gwarancji rozruchowej.. ;) używki tak około 200zł trzeba liczyć.. a za nową to około 500zł..:kwasny: mówimy oczywiście o xenonach nie skrętnych. ;) sprzedawca mówił mi że przyczyną takiego mrugania może być też zalanie przetwornicy przez spryski świateł.. miał kilka takich przypadków..:eusathink: ja u siebie sprawdzałem i mam wszystko suche tak że chyba po prostu padła.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje mieć nadzieję, że się trafi z diagnozą (przetwornica lub żarnik) za pierwszym razem bo zamiast 200 zł się zapłaci 400 zł :kwasny:

Ja najpierw zamieniłem żarniki stronami żeby właśnie nie kupować bez sensu.. no ale nic nie pomogło bo dalej ta sama lampa miga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje mieć nadzieję, że się trafi z diagnozą (przetwornica lub żarnik) za pierwszym razem bo zamiast 200 zł się zapłaci 400 zł :kwasny:

Ja najpierw zamieniłem żarniki stronami żeby właśnie nie kupować bez sensu.. no ale nic nie pomogło bo dalej ta sama lampa miga..

jako, że jesteś z Krakowa to można się ustawić to mi pokażesz "co i jak" bo jeszcze jestem "nemo" w tym temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niestety Ci nie pomogę bo ja też się na tym tak średnio znam i wszystko mi robi elektryk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze raz.

Palniki xenonowe nie mają prawa mrugać, jak palnik jest zużyty świeci coraz słabiej , i wpada w barwę czerwoną. Więc miganie może być spowodowane jedynie zużytymi (uszkodzonymi) przetwornicami lub wynikać z uszkodzenia instalacji.

Częstymi winowajcami są

-słabe napięcie aku (mrugają a wyłączonym silniku)

-zaśniedziałe piny instalacji

-zużyta manetka wł/wył świateł (niestety taka przypadłość audiczek i pajączek lubi sie psuć)

-zużyty przekaźnik świateł, lub bezpiecznik/jego płytki

wtedy ma palnik prawo mrugać, bo jak nie dostanie wystarczającego prądu na rozruch to popada w migotanie (przynajmniej w starego typu przetwornicach) i już sie nie odpali, trzeba na nowo włączyć światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po zapaleniu auta trochę tzn.kilka-kilkanaście sekund mruga ale nie przygasa lewy xenon później jest ok czy to też zaczyna się problem z żarnikiem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj post wyżej kolego, prawdopodobnie przetwornica ci siada. Zamień przetwornice stronami i zobacz czy na tym samym reflektorze będzie występował problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...