Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostałem mandat bez punktów


Grara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie. dostałem mandat za przekroczenie prędkości jak to student wyprosiłem o najmniejszy wymiar kary. Policjant wypisał mandat i nie wpisał Iloma punktami mnie obciąża. czy mimo tego ze nie wpisał punków na mandacie.( jakie mi sie nalezyały) bede nimi obciążony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawowo do konkretnego przekroczenia prędkości są punkty, więc wydaje mi się, że na 100% punkty w systemie masz, a na blankiecie mandatu brak przez przeoczenie, zwłaszcza jak nie masz w tym miejscu myślnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko z taryfikatora wynika ze powinienem zapłacić minimum 300 zapłaciłem 200. no i punktów nie ma na mandacie. wiec nawet nie wiem ile punktów dostałęm tak naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taryfikatorze są zawsze widełki 100 zł a o punktach powinien Cię poinformować w momencie wypisywania mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy z jakiego paragrafu wypisał mandat : Guma:

Nie raz siedząc w radiowozie wywiązywała się gadka w stylu:

- palisz?

+ palę.

- a wyrzuciłeś kiepa przez okno?

+ no mogło się zdarzyć.

- to 50 za zaśmiecanie masz.

+ biorę.

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma wpisane liczby punków to nie masz ich, i dokładnie masz na kwicie za co dostałeś mandat chyba że jest tylko nr paragrafu ale to też możesz sobie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś dostać punkty

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

na mandacie pisze "przek predk 92akw" nie idzie tego doczytac.

przekroczenie prędkości art.92a kodeksu wykroczeń

dalej powinno być np 120/50 liczba punktów 10

i wszystko jasne , a to jakieś tłuki pisały . A może to nie policja była :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś dostać punkty

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:47 ----------

na mandacie pisze "przek predk 92akw" nie idzie tego doczytac.

przekroczenie prędkości art.92a kodeksu wykroczeń

dalej powinno być np 120/50 liczba punktów 10

i wszystko jasne , a to jakieś tłuki pisały . A może to nie policja była :grin:

nie jakieś tłuki, tylko wpisali tak, żeby nikt się nie przyczepił,że dostał 200zł a nie 300zł. punkty w systemie będziesz miał. na mandacie mógł przeoczyć i nie wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo Cie rozumiem. Kto żeby się nie przyczepił? Dostaje się mandat za konkretne wykroczenie i do tego wykroczenia są konkretne kwoty i punkty . Jeżeli złapali go na szuszare to mogli wypisać mu mandat za prędkość mniejszą niż była w rzeczywistości. Dlatego nie ma nic na mandacie u gościa . Resztę wpisał u siebie w raporcie. Nie zapominaj że z każdego wypisanego mandatu się policjant musi rozliczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro tak wpisał to ta osoba która bedzie wpisywać mandat w rejestr nie bedzie wieedzieć ile tych punktów w wpisac. chyba ze według taryfikatora. chodzi głównie o punkty bo mam ich juz troche. i dobrze by bylo wiedziec ile jeszcze zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz do wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w swoim mieście i Ci podadzą ile masz nabite punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 92a Kodeksu wykroczeń stanowi:

''Kto, prowadząc pojazd, nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, podlega karze grzywny.''

nie ma tu wzmowy o punktach. tymbardziej o prędkości. na mandacie nic pozatym tym paragrafem nie ma i w koncu nic nie wiadomo. :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...