Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odpowietrzenie skrzyni korbowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WITAM. Wczoraj rozsypala mi sie odma od odpowietrzenia skrzyni korbowej, w sumie to samo wejscie do bloku(przykrecane na 2 sruby) mechanik dorobil mi koncowke i dziala, ale do rzeczy;d. Dzisiaj chcialem sprawdzic czy nie cieknie z tego miejsca olej i zauwazylem ze rurka plastikowe co idzie bezposrednio od odmy jest peknieta dosc powaznie, pewnie poszla od naprezenia, i moje pytanie jest nastepujace, czy w tej rurce przepompowywany jest olej czy tylko powietrze, bo zakleilem to tymczasowo tasma aluminiowa, narazie nic nie leci, a musi to wytrzymac do soboty bo dopiero mam wolne zeby jechac do mechanika.

Opublikowano

Tam jest tylko cisniene powietrza, w ktorym znajduja sie pary i skropliny oleju i spalin. Mozesz bez obaw do soboty przekulac :wink:

Opublikowano
  • Autor

uf:D bo jak mialem rozsypane na dole wejscie do bloku to olej ciekl jak cholera

Opublikowano

To zależy od stanu silnika i jakości oleju. Jak jest silnik już zużyty i olej kiepski to wtedy te zjawisko się nasila (opary oleju) to wtedy mogą pojawić się "wycieki".

Opublikowano
  • Autor

chodzilo mi o to czy nie wywali mi olej, wycieki niech sobie beda byle dalo rade do soboty;D

Opublikowano

Całego oleju nie wywali :wink: Ale jak ktoś długi czas jeździ z rozwalona odmą to są ślady po oleju na bloku silnika.

Opublikowano

wymien to sam jest to naprawde proste a koszt odmy to ok 60zl,co do jazdy z peknieta odma mi na 150km wywalalo ok 0,5 litra oleju z tym ze jezdze na co dzien po duzych wzniesieniach.

Opublikowano
To zależy od stanu silnika i jakości oleju. Jak jest silnik już zużyty i olej kiepski to wtedy te zjawisko się nasila (opary oleju) to wtedy mogą pojawić się "wycieki".

A co ma jakość oleju do tego, ze cieknie przez dziurę w plastikowej rurze ?

---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------

wymien to sam jest to naprawde proste a koszt odmy to ok 60zl,co do jazdy z peknieta odma mi na 150km wywalalo ok 0,5 litra oleju z tym ze jezdze na co dzien po duzych wzniesieniach.

Radek nie przesadzaj, że jazda po wzniesieniach ma wpływ na tracenie oleju przez dziurawą odmę a jakie tu u nas wzniesienia ;)? he he

Opublikowano
To zależy od stanu silnika i jakości oleju. Jak jest silnik już zużyty i olej kiepski to wtedy te zjawisko się nasila (opary oleju) to wtedy mogą pojawić się "wycieki".

A co ma jakość oleju do tego, ze cieknie przez dziurę w plastikowej rurze ?

Kiepskiej jakości olej ma dużą odparowalność.

Opublikowano
To zależy od stanu silnika i jakości oleju. Jak jest silnik już zużyty i olej kiepski to wtedy te zjawisko się nasila (opary oleju) to wtedy mogą pojawić się "wycieki".

A co ma jakość oleju do tego, ze cieknie przez dziurę w plastikowej rurze ?

Kiepskiej jakości olej ma dużą odparowalność.

Nie przesadzajmy... jest dziura to cieknie, nie dorabiajmy teorii do tak oczywistych rzeczy.

Opublikowano

Radek nie przesadzaj, że jazda po wzniesieniach ma wpływ na tracenie oleju przez dziurawą odmę a jakie tu u nas wzniesienia ;)? he he

he he jestem z okolic frysztaka wierz mi ze sa tu górki zajefajne ze czasami 2 nie wychamujesz silnikiem.

po za tym odme miala cala polamana przy srubach byla w 3kawalkach,takze lalo konkretnie.

Opublikowano

im niżej rozwalona tym więcej oleju wyleci,ale nie będa to znaczne ilości do soboty przelatasz.Druga sprawa wymień sobie na jednoczęściową bez tej gruszki np na taką jak w 1z wychodziła.Im mniej połaczeń tym mniej problemów.No chyba ze już taką masz.Pasuje bo obie są zamienne

takie coś:

odma-volkswagen-audi-seat-1-9d-1-9-td-1-9-tdi.jpg

Opublikowano
  • Autor

no kurde Wajsik86 o takie cos mi chodzi a Ci angole zaj..... nie maja takiego czegos w podróbce ani nawet z ta gruszka tylko serwis i to kosztuje kupe kasy a kumpel mi dorobil ta koncowke gdzie sa sruby i zapodał gumowy waz do gruszki a teraz peklo przy samym wejsciu do odmy w glowicy bo bylo troche naprezone i peklo;/ jutro wymienimy to na gumowy waz i bedzie git:D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.