Klimatyzacja sama się włącza

Critical

Witam!

Od paru dni zauważyłem, że podczas jazdy klima sama się załącza i w dodatku nie można jej wyłączyć. Nawet jak całkowicie wyłącze nawiew, włączam na jedną kreseczke to i tak od razu już pokazuje się śnieżka. Dodatkowo na ekranie gdzie ustawia się temperature pokazuje dziwne liczby, np. ustawie na 18,5 a to pokazuje 78, ale nie wiem czy to ma coś wspólnego, bo tak już było od początku gdy kupiłem auto, czasami jest ok, a czasami pokazuje inne liczby. Jak to naprawić? Co sprawdzić? Od czego zacząć?

Dziękuję i Pozdrawiam!

Przede wszystkim sprawdź błędy albo za pomocą VAG'a albo za pomocą kodów serwisowych panelu klimatronika na kanale 1C.

Opisy jak to zrobić w obydwu przypadkach znajdziesz tu na forum a jakby co to pytaj.

Dzięki za odpowiedź. Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem o co chodzi. Znalazłem te 2 tematy:

Nie wiem co zrobić z tymi kodami i który dokładnie wybrać w moim przypadku?

W skrócie:

- trzymając przycisk 'obieg wewnętrzny' naciskasz przycisk 'strzałka do góry',

- na wyświetlaczu temperatury pojawi się kod, domyślnie pierwszy czyli 1C (kody można zmieniać klikając przyciski '+' oraz '-' pod wyświetlaczem siły nawiewu)

- naciskasz przycisk 'obieg wewnętrzny' aby wywołać odczyt tego kodu,

- na wyświetlaczu temperatury (tam gdzie pisało np. 1C) wyświetli się jakaś wartość

W Twoim przypadku interesuje Cię właśnie ten kod 1C, będzie tam albo '0' albo jakaś inna wartość oznaczająca błąd, odczytujesz w/g listy 'Znaczenie kodów Diagnostic Trouble Code (DTC) ' z drugiego linka jaki podałeś.

Aby wyjść z kodów wystarczy ponownie nacisnąć kombinację przycisków 'obieg wewnętrzny' i 'strzałka w górę'. Można też po prostu nacisnąć na przycisk 'Auto'.

Zrobiłem tak jak napisałeś i udało się. Na zmiane pokazywały się liczby "13.5" oraz "11.7"

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

Możesz jeszcze sprawdzić kody 52 oraz 53 ale dobrze byłoby podłączyć kabelek i pokasować wszystkie błędy.

Możliwe że to wystarczy a jeśli nie, będzie wiadomo które wrócą i są "aktualne" :wink:

13.5 Klapa nogi/odszraniacz, ciągła blokada, *13.5 (zobacz poniżej)

*13.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

Ok, dzięki za odpowiedź. Co masz na myśli mówiąc podłączyć kabelek, tego VAG'a? To chyba będę musiał go jak najszybciej zakupić ;)

Czy te 2 interfejsy sa w porządku, wystarczy kupic ten tańszy czy lepiej ten droższy? Na aukcji pisze, że tak, ale wole się tutaj upewnić, żeby mi kitu nie wcisneli

Interfejs VAG KKL obd2 audi skoda seat VW PL+CD FV (3021711957) - motoAllegro

VW Audi Skoda Seat LEGALNY Polski VAG 2.5 USB (3022251283) - motoAllegro