Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja - wyciek


trzmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Ostatnio zauwazyłem ze mam wyciek czynnika chłodzącego z klimatyzacji, dokładnie z tego prostokątnego wyjscia z chłodnicy. Nie wiem czy tam są jakies uszczelki czy cos innego. Mimo wyłaczonej teraz w zimie klimatyzacji co kilka dni jest nowy zielony nalot. Prosze o pomoc.

p1030305k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze plyn chłodniczy a nie czynnik

olej do smarowania układu jest takiego koloru więc na pewno wyciek tak jak kolega pisze,odessij resztki gazu i jak rozbierzesz połączenie zobaczysz co tam jest chyba,że ktoś kto rozbierał pomoże przy okazji wymieniłbym osuszacz i dławik(filtr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jest tlusty nie ma koloru:)jezeli jest zielony to znaczy ze ktos juz walczyl z ta nieszczelnoscia wpuscil kontrast pozniej uklad chodzi zaklada sie takie okulary w ciemnosci swieci lampa uv i cos idzie wydedukowac co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde polaczenia w ukladzie kilatyzacji posiadaja uszczelnienia (oring zielone). Mozlliwe ze ktos nieumiejetnie skladal i uszkodzil jeden oring. Tak jak kolega tomx pisze lampa UV dla pewnosci a pozniej odzysk czynnika i sprawdzenie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał tomx tylko proponuje nieodciagac starego gazu, bo nie wiadomo co to za syf jest, prawdopodobnie oring sparcial i puscil, trzeba rozebrac ta kosc wymienic oring sprawdzic szczelnosc calego ukladu i nabic nowy swiezy gaz, rowniez mozesz sobie wymienic olej w sprezarce przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz ze jak jedziesz napelnic sobie instalacje to nabijaja ci czysty nowy czynnik?? te czasy juz sie skonczyly. Urzadzenia wielofunkcyje do klimy sciagaja czynnik do jednej banki z ktorej pozniej sie napelnia. Kiedys byly butle do czynnika jednorazowego uzytku i nikt nie kabinowal teraz zeby zaoszczedzic na czynniku kazdy pakuje wszystko w jedna butle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest, wiele razy spotkałem się z takimi przypadkami. Np napelnienie za 80zł to bujda... pół gaz pół azot przy dobrych wiatrach, trzeba uważać, starać się o kogoś zaufanego, zatrzeć sprężarke nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Na tej kostce i w dolnym rogu chłodnicy pojawia sie zielony nalot i napewno jest tłusty, po wytarciu tego za kilka dni jest ponownie. Zaznacze ze właczona jest na ECON. Auto mam od niedawna, ale sprawdzałem w garazu działanie klimy i wydaje sie ze działa poprawnie, ale ciezko jest dokładnie sprawdzic przy temp 15-17st. Nie wiem czy dobrze mysle, ale zielony barwnik dodaje sie do czynnika chłodzącego aby było widac nieszczelnosci. A tak zapytam skad miałby sie wziąc olej ze sprezarki w układzie z czynnikiem chłodzącym? Nie znam sie kompletnie na klimatyzacjach, dlatego prosze o pomoc.

Jakie koszty na dzien dzisiajszy są sprawdzenia nieszczelnosci układu i napełnienie gazem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej do smarowania sprezarki kraży razem z czynnikiem bo tloki w sprezarkach klimatyzacji nie posiadaja pierscieni i bez smarowania poprostu by sie zatarly , wiec olej musi byc w sprezanym gazie. Tak jak piszesz zielony srodek to kontrast dodawany w celu odnalezienia nieszczelnosci. Co do kosztow to niewiadomo co cieknie , czy na oringu czy jest jakies mikropekniecie. Najlepiej puki masz jeszcze jakis gaz w ukladzie , wez butelke z woda i wymieszaj z plynem do naczyc i polej w to zielone miejsce powinienes zobaczy babelki. Lub kup sprey do sprawdzania szczelnosci instalacji gazowych. Same oringi to koszt 1-5zl. Robocizna zlaezy od fachowca i rodzaju uszkodzenia. Napelnienie , tak jak wczesniej pisalismy jak bedzie nowy gaz to z 200zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wywalic wszystko wpyscic azot i obserwowac co sie dzieje najlepszy do sprawdzania nieszczelnosci jest clin do szyb ...sprawdzone :)i wpyscic tylko nowy czynnik 134a bo te z tych odzyskiwarek to szajs freon jest mieszanina roznych gazow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...