Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przeskoki na kierownicy


bediks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym ze po wykonanym skręcie kiedy kierownica się prostuje i pozwalam jej częściowo samej się odkręcać to czuć w dłoniach delikatne przeskoki takie polcentymetrowe, wizualnie też widzę ze nie kreci się płynnie tylko delikatnie przeskakuje. kiedy sam w pełni kontroluje odkrecanie się kierownicy nie czuć tego wogole to samo kiedy wykonuje skręt nie czuć tego.

Ponadto jak puszcze kirownice na prostej to drga w zakresie polcentymetra na zmianę w lewo i prawo

Gdzie szukać przyczyny?

Oczywiście nie było tak zawsze, zaczęło sie ok miesiąca tamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie magiel albo podjedz do kogos co sie na tym zna. drazki kierownicze tez mozesz sprawdzic. plyn do wspomagania jaki i kiedy wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie płyn nie zmieniany juz ok 50 tyś km, ok 3 lat, końcówki drążków zmieniane były rok temu , nie pamiętam jakiej firmy, ogólnie gorne wahacze wszystkie 4 juz stukocza są do wymiany , czy one maja wpływ na to ?

No i ma ktoś jakiegoś tutoriala jak zmienić płyn ? Który waz odkręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i od wahaczy ale mialy by taki luzy po pol centa ze kirownica zachowywala by sie w ten sposob. jest na forum gdzies jak wymienic plyn. generalnie zmieniasz plyn w ten sposob ze odsysasz plyn strzykawka ze zbiorniczka i sciagasz potem waz powrotny ten od storny lampy. i on wedruje do butelki przynajmniej 2-3l. zalewasz nowy plyn do zbiorniczka druga osoba w tym czasie daje na maks obroty w prawo i w lewo ale na zagaszonym silniku z tego co pamietam najlepiej sobie podniesc przod zeby bylo lzej krecic. i jak pare razy tak pokreci w lewo prawo do oporu ty kontrolujesz i pilnujesz aby nie zabraklo plynu. robisz tak az poleci czysty plyn. ale poczytaj dokladnie na forum bo tak z pamieci to nie bardzo a szkoda zebys magiel albo pompe rozwalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zdziwienie , na drodze ubitej śniegiem zjawiska przeskoku nie ma czyli co ze niby opony jednak ? Czy jednak potwierdzenie czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne..snieg jest śliski i łatwiej sie na nim skreca w miejscu...z 2 lata temu miałem coś podobnego ale w wózku widłowym i wtedy wina lezała w pompie..ale tam widlak a tutaj osobowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te przeskoki jeśli występują to tylko w czasie jazdy, na postoju na asfalcie nie ma tego, i nawet nie czuć podczas skrętu a tylko podczas jazdy i odkręcania kierownicy do pozycji zerowej, jest śnieg teraz i zmiana podłoża ma wpływ jak widać, ale mowie na postoju nie czućc różnicy w pracy wspomagania, wiec jeśli pompa by nie ogarniała czy magiel to chyba na postoju też by była różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no teraz to sobie nie posprawdzam w taka pogodę :decayed:

Zejdą śniegi zmienię na letnie cale koła się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no teraz to sobie nie posprawdzam w taka pogodę :decayed:

Zejdą śniegi zmienię na letnie cale koła się zobaczy

koła zmienione, jest poprawa, czy dalej przeskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będę zmieniał je za godzinę bo do tej pory nie miałem okazji wiec napisze czy coś dało, następny zabieg gdzieś za dwa tygodnie zmiana wahaczy górnych

Zobaczymy po czym ustapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będę zmieniał je za godzinę bo do tej pory nie miałem okazji wiec napisze czy coś dało, następny zabieg gdzieś za dwa tygodnie zmiana wahaczy górnych

Zobaczymy po czym ustapi

u mnie pod koniec Zimy zaczęło troszkę trząść autem. Przy wymianie opon na letnie okazało się, że jedna zimówka jest jajowata. Także może i u Ciebie jest to spowodowane oponami lub felgami skoro w miejscu jest ok, a podczas jazdy przeskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaze sie dzisiaj, napewno dam znac

---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:06 ----------

:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

po zmianie koł na alu lato przeskoki zniknely , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to był mój pierwszy podejrzany :-D ale czekałem na cieple dni

dobrze bo tak mi się stalowka zapiekla przednia na piascie ze godzinę prawie walilem siekiera druga strona oczywiście z braku dużego młota w koło, pol litra odrdzewiacza wylane , po godzinę zeskoczylo dopiero

Bo jak bym miał tak na śniegu leżeć i walić to bym chyba tam zdechł prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaze sie dzisiaj, napewno dam znac

---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:06 ----------

:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

po zmianie koł na alu lato przeskoki zniknely , pozdrawiam

tak myślałem, że oponka walnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...