Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie głośniki w tylną półkę - sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki polecicie zestaw 13'' w drzwi z tweeterami i 16'' w tylną półkę pod radyjko Pioneer deh1400ub 4x50w? Tak żeby weszło w fabryczne miejsca bez rezania czegokolwiek.

PS Wiem że krzykniecie "16 w drzwi i wytłumienie, subek do bagaja"

Ale to co jest mi wystarczało w 100% (audiofilem nie jestem), tylko membrany już naderwane (sprawdzałem w półce bo charczy mocniej), z przodu prawdopodobnie też się zaczynają kończyć. A na rezanie drzwi po prostu nie mam wystarczających umiejętności ani warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał to nic nie da:) wiszą w powietrzu dlatego nie ma efektu:P Ewentualnie kupił bym za tą kasę jakąś skrzynie ale jak nie jesteś wymagający to bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć tu na forum jednodrożne nokie, takie jak posiadam w oryginale;) Co do wypowiedzi powyżej: odłączając i włączając tył wyraźnie słychać że te nokie dają sporo basu, którego z pewnością brak w 13'' z przodu. Tak że stwierdzenie że nie dają żadnego efektu jest nietrafione. W spokojnym słuchaniu na niższym poziomie głośności (bo i na co komu dyskoteka w aucie, naprawdę lubicie jeździć nie słysząc silnika ani odgłosów z szosy i otoczenia?) wystarczają mi w 100%:) Czekam na przesyłkę i może zrobię jakąś krótką relację z wymiany:)

offtopic: pod tylną półką niedaleko szyby w na środku mam wyprowadzone kable z kostką na końcu, to okablowanie do trzeciego stopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Miałem takowe u siebie w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki w półce tak naprawdę nie dają żadnego efektu bo grają w sufit
A niech grają w którą stronę chcą :wink: Najważniejsze jest to co grają. A mianowicie nasz zmysł słuchu nie potrafi zlokalizować źródła niskich tonów :shock3: Po prostu zamontuj w półkę głośniki basowe i przede wszystkim zastosuj zwrotnicę przepuszczającą tylko niskie tony bądź ustaw tak wzmacniacz. Jeżeli w półce będziesz miał pełen zakres tonów to będzie lipa. Mam ori bose (8 głośników) i tam jest dokładnie takie rozwiązanie. Tylko 4x50 (rms czy max?) to trochę mało, ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...