Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co przywieźć z USA...


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

woziłem już trochę elektroniki jakies 4-5 lat temu.... i ogólnie nie było problemu. Ale wszystko woziłem bez oryginalnych pudełek... i o żadnym cle nie było mowy. Wszystkiego miałem po jednej sztuce. Jeden aparat, obiektyw, wzmacniacz i laptopa. Wszystko miałem przy jednym locie i miałem nawet osobistą kontrolę.... Nikt się nie czepiał... Wszystko na własny użytek. Teraz coś się zmieniło w prawie?

Nie wiem tego z doświadczenia ale chciałem ściągnąć parę rzeczy i czytalem trochę na forach. Chodzi o to, że raz złapia a raz nie. Podobno nawet laptopa moga odpalic i sprawdzic czy masz na nim np jakies rzeczy osobiste typu zdjecia zeby potwierdzic ze to nie na handel tylko dla ciebie. Tak samo jak bedziesz mial paragony to moga na ich podstawie naliczyc oplaty.

Z drugiej strony celnicy to tez ludzie i sprawdzaja pewnie jedna osobe na dziesiec.

Chodzilo mi o to ze moze byc taka mozliwosc ze trzeba bedzie zaplacic clo i podatek a wtedy to cale sciaganie malo oplacalne.

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku wracałem przez Frankfurt to trzepali wszystkich, mieli chyba jakis ...ujowy dzien :facepalm:

l-topy, zegarki, telefony, aparaty

miałem ze sobą rocznego netbooka to przyszedł jakis pajac i sprawdzał kiedy został odpalony

przede mna stał facet któremu przy odprawie zadzwonił telefon, wyciągnął i-phona 4 i też sie doyebali :polew::polew::polew:

ja nic nie miałem bo wszystko poszło paczką :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku wracałem przez Frankfurt to trzepali wszystkich, mieli chyba jakis ...ujowy dzien :facepalm:

l-topy, zegarki, telefony, aparaty

miałem ze sobą rocznego netbooka to przyszedł jakis pajac i sprawdzał kiedy został odpalony

przede mna stał facet któremu przy odprawie zadzwonił telefon, wyciągnął i-phona 4 i też sie doyebali :polew::polew::polew:

ja nic nie miałem bo wszystko poszło paczką :whistling:

Tylko ciekawe jak to się ma we Frankfurcie bo wydaje mi się, że cło i podatek mogą tylko i wyłącznie dowalić w PL?

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w błedzie Kolego, tutaj nie chodzi o DE czy PL tylko o Unię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes w błedzie Kolego, tutaj nie chodzi o DE czy PL tylko o Unię

OK :thumbsup:

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by złożyć kiedyś zamówienie na telefon ?

Gdzieś po wakacjach chciałbym zakupić Sony Xperia Z.

Duża jest przebitka względem cen w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Iphonie 4s lub 5 bedzie przebicie

mają tym wytapetowane ściany w sklepach :facepalm:

samsung tam [praktycznie nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem kto to robi, pisze Ci na czym zarobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, 4S jest tak popularny że nikt nie chce sie tego pozbywac

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

zobacz na dostepnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jest taki, że nie będę mógł wysłać go na gwarancję do serwisu w Polsce ?

Można prosić założyciela tematu o cenę 4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chcesz dla siebie czy na handel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jest taki, że nie będę mógł wysłać go na gwarancję do serwisu w Polsce ?

Można prosić założyciela tematu o cenę 4S

ceny 4S w Usa

iphone 4s | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że teraz cieżko zarobić na elektronice... jest naprawde małą różnica w cenie, a tracisz gwarancje... jeśli ktoś coś chce konkretnego i będzie się opłacało tak bym mógł "parę" groszy zarobić i kupujący miał by dobrą cenę to dawajcie na priv z konkretnymi propozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie ze to juz nie sa czasy komuny i wystarczy wejsc na bestbuy.com i zamowic sobie do domu co sie zywnie podoba. Handlarze nie maja uuz takich przebitek jak kiedys. Moze z chin by sie jeszcze oplacalo cos sciagnac, chociaz tam tez coraz drozej :)

wysłane kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...