Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie sportowe 1BV


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje zawieszenie powoli przestaje spełniać swoje zadanie, zrobiło się rozbujane na wszystkie strony, samochód wyraźnie gorzej się prowadzi.

Sprężyny też mają chyba dość bo tył siada totalnie nawet przy jednej osobie z tyłu. Z vinu wynika że mam zawieszenie 1BV i zdaje się być nie do zdobycia za rozsądną kasę.

Myślałem już o gwincie, ale tłukę jednak sporo kilometrów po nie najlepszych drogach i nie chciał bym zrobić z tego auta taczki;] 1BV sprawdzało się idealnie, była jakaś namiastka komfortu i w zakrętach trzymało tak jak trzeba:)

Czy ktoś z was ma doświadczenia po przesiadce z 1BV na gwint, może podsuniecie jeszcze jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak dużo i szybko jeździsz po "różnych" drogach to koło max 17" i 1BE (dopuszczalne -40/-40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigam na 18, twardość BVki odpowiadała mi idealnie nie urywało głowy na dziurach a zakręty połykał bardzo miło i chciałbym to zachować. Dostać zamiennik 1BE też nie jest tak kolorowo, a przy okazji posadził bym go troszkę niżej do tych 18tek. Dlatego pomyślałem o gwincie, tyle że nie mam o tym pojęcia i gwint kojarzy mi się z taczką. Ale gwint gwintowi nie równy, słyszałem o kw z tłumieniem twardości gdzie jeździ się przyjemnie, tylko zapewne $ nie przeskoczę:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz co jest na rynku w danej chwili poprostu, miękkie technixy, twardsze FK, SS gdzies po środku, KW czy billstein albo H&R raczej cieżkie do zdobycia, a na nowy trzeba ponad 2 koła wyłożyc i to raczej na wersje podstawową

takze zapraszam na alegro:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no siedzę tam cały czas :decayed:

To teraz pytanie w drugą stronę mam nadzieję że mnie nie zbanujecie :facepalm: Jakie jest maksymalnie wysokie ustawienie gwintu? Bo domyślam się że ma już na starcie -xx. A jak już pisałem autem jeżdżę sporo no i chciałbym też uniknąć zmiany kół na zimę razem z zawieszeniem.

Idąc w drugą stronę, amortyzatory można regenerować, myślicie że moje dało by ogarnąć zachowując ich parametry?

Z góry przepraszam za pytania nie na poziomie:embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto w ośce czy Q ?? Jeśli ośka to jeszcze się coś trafia,bo do Q masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto w ośce czy Q ?? Jeśli ośka to jeszcze się coś trafia,bo do Q masakra....

Ośka, to jeden z nielicznych momentów w którym nie żałuje że to nie quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja jest wystarczajaca, tak wiec nie masz co sie przejmować zimą:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt temat gwintu czy w ogóle jakiś ciekawych sprężyn do Q to masakra...ale do ośki to kupisz coś bez problemu - dobrze by było żeby gwint był na aucie jeszcze i można było sie przejechac - wtedy stwierdzisz czy ci pasuje charakterystyka. Z drugiej strony 1BV to wcale nie jest miękki zawias więc tragedii nie będzie nawet na jakimś bardziej markowym.

Amorków raczej nie zregenerujesz do stanu fabrycznego, są firmy które się tym zajmuja ale nie wiem na ile to działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najbardziej chodziło mi o odniesienie 1BV do gwintu. Może ktoś chce mnie przewieźć, jakimś glebolotem?:decayed:

ZAWIESZENIE GWINTOWANE GWINT DTS AP PASSAT B5 A4 (3027505939) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

W tytule jest a4 b5, w opisie że passat, więc nie podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli od passka to podejdzie tylko przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...