Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN 97r] Brak mocy po zmianie turbiny


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ostatnio zmieniłem turbine w swojej A4 bo stara już pomału nie dawała rady , założyłem turbo od AWX-a i o dziwo jest coś nie chalo bo auto jeździ ale słabiej niż na starej turbinie , na starej rwało jak diabli bo auto jest po programie , a na tej chodzi jak seria lub troszke gorzej , turbo wolniej wstaje choć na wyższych obrotach już ciągnie nie najgorzej . Spotkał sie już ktoś z czymś takim ? Może pomoże korekta softu , co wy na to ?? Turbina jest po regeneracji , stara turbina gwizdała jak diabli nawet na postoju a tej wogóle nie słychać , dopiero po dodaniu gazu słychać turbulum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie spotkałem z takim czyms ...próbowałem wszystkiego.....wsadzalem turbine 3 razy (wymiana gruszki nad turbina, regulacja sztangi , wszystkie wezyki sparwne wsio) po czym wysłalem włascicielowi (ma firme która regeneruje) ..po czym posprawdzał wszystko poustawiał od nowa i po wsadzeniu jej znów 2 razy wsadzałem i dalej nie działała(hmm działała ale dopiero od 2500obr)

wysłalem spowrotem i wysłął mi zupełnie inna i ta inna zaczeła wstawac juz od 1900 czyli jak nalezy ...póxniej soft i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta też wstaje ok 2500 , a ta druga turbina wstawała normalnie i auto lepiej chodziło bez softu ?? Nie ma takiego łupnięcia jak ta stara , tyle że w starej geometria sie cieła i wirnik już sie tarł o korpus jak mu deptałem i dlatego musiałem wymienić , Zadzwonie do kolesie co robił mi program czy da sie to zestroić , jak nie da to oddaje to turbo

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

Ciekawe co w twojej turbinie było z paprane że nie chodził jak należy , mam nadzieje że nie będe musiał jej jeszcze raz jej wyciągać , ale jak nie będzie chodzić jak należy to trzeba będzie ją zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria ok w niej była na 100%, sztanga w pełnym zakresie też chodziła..wiec nie wiem poprostu złom był i sie tylko nadawała na śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonie dzisiaj do tego gościa od turbiny , ciekawe co powie . Mam nadzieje że da sie to jakoś załatwić . Rozumiem że sprawne turbo od AWX powinno normalnie śmigać w AFN-ie , nie trzeba robić korekty , no chyba że chce sie poprawić wykres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zrob sobie logi zobaczysz jak dokladnie wstaje turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do puki nie będzie sucho to logów napewno nie zrobie bo troche ślisko , koleś powiedział żeby podkręcić sztange o jeden obrót , jak sie nie poprawi to wymieni turbo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad ja to znam...najpier kreciłem w jedna , póxniej w druga..póxniej przełozyłem wszystko ze swojej z afn do ten awx i dalej to samo było....

powiem tak: ja robilem logi jak walił snieg i da sie;P :) no ale w Q;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztanga podkręcona i nic , wywalam to turbo bo nie ma sensu sie wku.... . matyss przycinałęś wąż na wyjściu z turbiny ?? Bo przez tą przejściówkę jest trochę za długi i lekko załamany . Ciekawe czy pasuje oryginalny wąż od turbiny AWX , próbował ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest coś nie tak. Ostatnio założyłem turbo awx od vauxhall i wstaje od samego dołu, ok.1200 obrotów. Poprzednia turbina, ori afn miała z tym problem, wymieniałem n75, wywaliłem kata, niby było lepiej ale nie do końca.

Później wrzucę log jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam założoną taką przejściówkę , podkręciłem ją jeszcze i jeden obrót , wsumie o 3 obr i może troche sie poprawiło , ale to tak być nie powinno i koleś niech daje inne turbulum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.01 1113 1550.4 1142.4 24.7

0.40 1155 1560.6 1213.8 24.7

0.78 1218 1581.0 1295.4 24.7

1.18 1323 1632.0 1417.8 24.7

1.57 1407 1683.0 1560.6 33.9

1.96 1491 1744.2 1744.2 45.0

2.36 1596 1785.0 1938.0 57.8

2.77 1701 1825.8 1917.6 56.2

3.16 1785 1866.6 1887.0 55.4

3.56 1911 1938.0 1927.8 55.4

3.96 2016 1948.2 1999.2 60.2

4.36 2100 1948.2 2050.2 63.4

4.75 2205 1948.2 2060.4 66.5

5.15 2310 1948.2 2029.8 66.9

5.54 2394 1948.2 2029.8 66.9

5.94 2499 1948.2 2040.0 69.7

Tak to wstaje u mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździłem i było nie najgorzej , ale jeszcze nie to co powinno być według tej starej turbiny . Jutro jadę po drugą turbine i mam nadzieje że będzie ok , Ciekawe jak by jeszcze troche podkręcić sztange czy nie było by tak jak na starym turbo , ale nie wiadomo czy nie zacznie wpadać w tryb awaryjny bo sztanga nie będzie mogła iść maksymalnie do dołu ??

---------- Post dopisany at 16:11 ---------- Poprzedni post napisany at 15:59 ----------

Sprawdzał ktoś czy ten wąż pasuje do a4 B5 AFN ?? Może to lepsze rozwiązanie niż przejściówka do turba AWX ?? Ciekawe

---------- Post dopisany 16-03-2013 at 22:11 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 16:11 ----------

Turbinka wymieniona i poprawiło sie , pojeżdżę kilka dni i zobacze co i jak , ale czuć że jest lepiej . No i niedługo korekta u Ysego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na inną , Koleś dał drugą i pomogło . Tak to jest z regeneracjami , czasami trafi sie na lipe . Pojeżdżę kilka dni na spokojnie żeby wszystko sie ułożyło i jade na korektę softu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem ze turbo ehhe ...6 razy wkładałem i wyciagałem i montowałem seryjna takze wiem jak to boli....ale najwazniejsze ze ta juz działa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie ma tragedii z wymiana turbawki w a4 , mi zajeło to ok 4 godzinki tak na spokojnie . Jedyny problem to odkręcić smarowanie turbinki bo za każdym razem rurka odkręcała sie razem z króćcem i wyciągałem turbine razem z rurka i potem na stole to rozkręcałem . Ciekawe czy wykresik sie zmieni po korekcie na turbince od AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...