Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik szarpie proszę o pomoc


czarny_281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Panowie mam taki problem. Od jakiegoś dłuższego czasu moja czarna lalka zaczęła mi szarpać podczas jazdy. Objawy są następujące:

przy obrotach lekko poniżej 2000 zaczyna dławić się, jakby chodziła na trzy cylindry, czuję jakby pod maską silnik "walił w gaźnik" -tak się mówiło jak było takie swoiste prychanie w silnikach na gaźniku. Nie umiem tego inaczej opisać. Dodam jeszcze że po przekroczeniu 2000 i do 2500 obrotów objawy są sporadyczne, a powyżej nie występują w ogóle. Na światłach w mieście jest to wręcz irytujące. Czasami potrafi lekko zafalować na biegu jałowym, ale to raczej sporadycznie. Po podpięciu vaga pokazuje błąd przepustnicy. Została ona przeczyszczona, zaadaptowana -zarówno vagiem, jak też poprzez odpięcie akumulatora i na zasadzie "odpal i s.....aj" jak piszecie ale to pomogło dosłownie na dwa dni. Co ciekawe i może okaże się pomocne nie ma efektu szarpania w wymienionym zakresie obrotów gdy wyjeżdżam do pracy, a silnik chodzi na ssaniu. Po osiągnięciu pewnej temperatury problem wraca. Tarpanie pojawia się niezależnie od tego czy jadę na benzynie, czy na gazie. Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę wywalać pół silnika gdy problem może okazać się błahy. Jakbym wiedział że pomoże zmiana przepustnicy, to od ręki zamawiam, ale jeżeli przyczyna tkwi gdzie indziej, to pieniądze wywalone w błoto. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz silnik bo w 1.8 a w 1,8t są inne cewki. Było coś robione ostatnio w aucie np. gaz, rozrząd? Najlepiej jak byś miał możliwość podmiany przepustnicy (szrot albo jakiś znajomy) to najmniejsze koszta bo nowe kable około 150zł a cewka do adr-a, jeśli taki masz to około 600zł zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie zauważyłem, masz taki sam silnik jak ja i też szarpało okazało się że to to wina źle ustawionej instalacji gazowej

nie potrzebnie wchodziłem w koszta i teraz nowa cewka leży w garażu i czeka na okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina leży najprawdopodobniej po winie przepustnicy ja miałem takie objawy dwa razy do tego doszedł jeszcze problem z odpalaniem a ze mam automat to się fatalnie jechało po skasowaniu błędów jest na razie spokój ale cały czas szukam używki z dobrego źródła:naughty: nówka osiem stówek firmy VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przepraszam że dopiero dzisiaj, lecz nie miałem wczoraj czasu aby usiąść do komputera. Poniżej przedstawiam screen z kodami błędów. Mój silnik to 1.8 20V, a nie tak jak kolega wyżej pisze że 1.8 turbo. Mój problem nie jest zależny od rodzaju paliwa na jakim jadę tzn. benzyna czy gaz. Na instalacji gazowej jeżdżę od trzech lat i nigdy nie było z nią problemu (sterownik Stag). Czasami też słyszałem jak szumi mi z wlewu paliwa, jakby uciekało nagromadzone ciśnienie -dziwne. Chociaż wiem że nie ma to tutaj żadnego wpływu. Błąd który podałem poniżej wykasowałem. Teraz będę miał 1-2 dni spokoju. Czy w tym wypadku może to być wina przepustnicy? Dziwne jest to że ten kod jest inny od tego który był generowany wcześniej (nie pamiętam treści), ale może jedno z drugim się wiąże.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisał że masz turbo? Pozatym skoro pokazuje błąd przepustnicy to nie ma co czarowac tylko zacząć od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnicy nie kupisz na części, myślę że jak błąd powraca po wykasowaniu to adaptacje nic nie dadzą, ja bym od poszukiwań na szrocie zaczął albo na allegro z możliwością odesłania w ciągu 10ciu dni i trochę roboty jest żeby ją wyjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj przepustnicy są początki jej końca moja pierwsza również zanim wysiadła wyrzucałą tego typu błędy a pewnego dnia się spie.....druga była pod ręką i zamianka pomogła teraz szukam trzeciej:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...