Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVANT] Co może być z moimi wycieraczkami??? :(


momunpro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! ;)

Mam pewien problem z moimi przednimi wycieraczkami po prostu zwyczajnie nie działają....;/ Wczoraj gdy moja ''CZWÓRECZKA'' stała na zewnątrz nasypało dużo śniegu i nie chciało mi się odśnieżyć przedniej szyby ponieważ miałem do przejechania 5 metrów więc sobie pomyślałem że przetrę szybę wycieraczką i po prostu moje wycieraczki już nie drgnęły... jak odśnieżyłem cały samochodzik to zauważyłem, że przestały działać w ogóle wycieraczki:/ Jak myślicie czy to będzie przez silniczek? :( Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz wycieraczki i posłuchaj z zewnątrz samochodu, czy słychać coś z podszybia, bo miałem to samo kiedyś u siebie i po uruchomieniu wycieraczek było słuchać takie jakby pukanie tzn.że silniczek pracował tylko spadły z jakiś mocowań, więc dla mechanika kilka sekund i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdopodobnie piórka przymarzły do szyby ale później po zrzuceniu śniegu przestały działać. Gdy włącze wycieraczki to w środku słychać jak silniczek chodzi, ale wycieraczki ani rusz ;/

---------- Post dopisany at 17:03 ---------- Poprzedni post napisany at 17:02 ----------

właśnie sprawdzę jeszcze bezpiecznik ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek u siebie lecz latem normalnie z dnia na dzień przestały działać okazało się ze po prostu się przytarły. Rozebrałem układ wyczyściłem ,nasmarowałem i ok jest jak nowe działają . Tak się dziej w audi pasatach i ogólnie w autach z grupy VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam powinieneś to ogarnąć. Zerknij pod szybę może tylno jakieś cięgno się urwało albo dopięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem laikiem w takich sprawach... ;P

Dzięki wielkie za podpowiedzi ;))

---------- Post dopisany at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany at 18:23 ----------

a i jeszcze jedno gdy pomogę wycieraczce ręką to się ruszają ale delikatnie muszę im pomagać więc pewnie jakaś nie duża będzie usterka ;))(mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij silniczek, rozbierz go, wysusz, 'postukaj' i nasmaruj - miałem to samo, chciałem do elektronika oddawać albo kupować nowy silniczek, a pomyślałem sobie 'a spróbuję' i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak slychac silnik a wycieraczki stoja to czyszczenie, smarowanie nic nie da poniewaz tak naprawde silnik chodzi. Trzpien wychodzacy z silnika wycieraczek przenosi cala sile na mechanizm wycieraczek. Jest on przykrecony na nakretke na klucz 13. Jest to wbite na stozku na wieloklinie. audi-a4-wycieraczki-04.jpg

Wieloklin sie wydarl, silnik chodzi a mechanizm stoi. Przerabialem ten temat i po dokladnym ustawieniu, tj: wlaczeniu i wylaczeniu wycieraczek tak by wrocily w pozycje zero nalozylem element poruszajacy calosc wycieraczek tak by obrot silnika przenosil idealnie ramiona wycieraczek od pozycji zero do maksymalnego wysuniecia. nakrecilem nakretkie i zaspawalem oba elementy. Chodzi do dnia dzisiejszego. Dokladny opis jak sie dostac i co po kolei odkrecac podaje link: Jak naprawić nie działające wycieraczki w Audi A4 B5 | Rbrzezinski.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...