Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszczególne etapy renowacji lakieru


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym aby ktoś z was kto siedzi w tym temacie napisał jakie powinny być poszczególne etapy takiej odnowy lakieru. Myślę że przyda się to nie tylko mi. Fajnie jakby ktoś ujął to w punktach tak krok po kroku co należy robić aby umyć zakonserwować itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne zawsze to ręce mniej trochę będą boleć :) chociaż na początek wolałbym zrobić ręcznie. Jednak jeśli możesz napisz na pewno się wykorzysta Twoją wiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek musisz sie zaopatrzyc w jakas polerke z regulacja obrotow taka sztuke na allegro mozesz kupic za 115zl np.

POLERKA SAMOCHODOWA 180mm 2450W REG. OBROTÓW !!!!! (3097173109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czego nie polecam bo kupilem taka podobna kiedys i 3 razy ja uzylem i sie "ukrecila" jak chcesz wiecej raz ja uzyc to kup cos lepszego...oczywiscie nie poleruj maszynowo swojego auta co tydzien bo wtedy zetrzesz lakier do podkladu...ja osobiscie spolerowalem jedno auto 3 razy i jeszcze podkladu nie widac:wink: ale oczywiscie nie polecam:)

ok. teraz troche wiedzy praktycznej:

po pierwsze musisz najpierw ocenic stan lakieru i kolor( co jest wazne zeby wiedziec jakiej chemi uzyc) i teraz przy lakierach ciemnych lepiej jak nie ma jakis wielkich rys to nie uzywac mocno ciernych past..jak mocny zajazd jest to oczywiscie nie ma wyboru ale wiaze sie to z koniecznoscia uzycia pasty na wysoki polysk zeby zgubic tzw kola ktore zostaw Ci maszyna, lakiery takie jak bialy czy srebry lub inny jasny mozesz spolerowac gruba pasta i nie uzyc pozniej pasty na blysk bo i tak kolek nie bedziesz widzial nawet w swietle slonecznym...

na koniec po polerowaniu uzyj pasty na mikrorysy zeby poprawic efekt koncowy( bedziesz mial takie lusto ze twoja Pani bedzie sie mogla malowac przy aucie:))

teraz na temat chemii, osobiscie uzywam:

farecla G3- pasta grubocierna cena okolo 50zl/kg(z kilograma zrobisz z 50 aut bo naprawde wiele tego nie trzeba)

jesli chodzi o cos lekko ciernego to np farecla g10, daje niezly efekt, ale jak chcesz cos z wyzszej poly to wez 3M z zielona nakretka:)

jeszcze cos pomiedzy gruba i lekko cierna to np G6 farecli

wszystko mozesz kupic w mieszalni lakierow zazwyczaj na 100g mozna to tez wziasc wiec jak nie masz zamiaru walic 10 aut z rzedu to wez po 100g z wszystkiego, bo stare pasty to juz nie to...

no i pasta na mikrorysy jak powiesz tak w mieszalni to dadza Ci cos tylko powiedz ze do recznego nakladania bo to juz rob recznie szmatka z mikrofazy, nie rob niczego na sloncy bo bedziesz mial problem ze smugami

teraz aktesoria bedzie Ci potrzebne gabki do maszyny takie jak twarda do g3, srednia i miekka odpowiednio do past lzej ciernych np,

GĄBKA POLERSKA POLERKI POLERKA 150mm 3 KOLORY (3032431990) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

wszystkie te pasty musisz uzywac na mokro czyli karoseria nie moze byc sucha jak bedziesz polerowal w innym wypadku mozesz zobaczyc podklad:P szczegolnie dotyczy to twardej gabki i G3

teraz sam proces pasty nakladaj najlepiej palcem wez na palec paste i rob kleksy na karoserii w tzw siatke przy czym odstepy miedzy kleksami niech beda mialy kolo 20-30cm czyli np na masce zrob kolo 12 kleksow. teraz zlej auto woda, poleruj tak zeby nie zetrzec calej pasty za jednym razem bo tam gdzie nie ma pasty nic nie zgubisz..potem musisz ocenic czy potrzeba jest polerowac drugi raz pasta na blysk w tym celu wez troche pasty na mikrorysy i przetrzyj jakis kawalek karoserii jak po tym bedziesz pod swiatlem widzial ciagle kola po maszynie musisz polerowac drugi raz jak jes zgubisz woskiem na mikrorysy to git nie trzeba drugi raz...pamietaj ze po polerce maszynowej bedziesz musial juz co pare deszcy uzywac pasty na mikrorysy bo mniejsze lub wieksze kola beda wychodzic, niestety polerka maszynowa to ingerencja mechaniczna w lakier i oprocz blysku konsekwencje w postaci kolek tez beda, wiec jak nie masz naprawde zajechanego lakiery to nie podejmuj sie tego...to tak z grubsza jak masz jakies szczegolowe pytania to wal...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to lepiej na początek kupić polerkę z regulacją od 0 w górę. Co do polerki lakieru raczej nie mam zajeżdżonego więc będę chciał półki co zrobić taką korektę ręcznie. Tylko interesuje mnie jak to robi się etapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowir blagam nie doradzaj juz... w poprzednim temacie masz poradnik do polerowania.

Na poczatek wystarczy. Reszt niestety musisz zdobyc doswiadczeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodzi mi o polerowanie. Raczej chciałem dowiedzieć się jak to wszystko robi się etapami aby ktoś to w punktach napisał.

np

1. Mycie samochodu szamponem

2. Spłukiwanie

3. Glinka

itp interesuje mnie jak to odbywa się w waszym przypadku jakimi etapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo

1. Mycie pianą

2. porządne spłukanie

3. Mycie zasadnicze

4. Dekontaminacja lakieru [glinka]

5. Inspekcja lakieru

6. Dobór past i padów na jednym elemencie

7. Polerowanie

8. Przetarcie karoserii płynem do inspekcji bądź IPA

9. Inspekcja pod silnym źródłem światła [ często się zdarza że halogen to za mało ;) ]

10. Mycie auta, w szczególności zakamarków gdzie mógł dostać się pył.

11. Cleaner

12. Wosk

13. Banan na twarzy właściciela auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam glinke żółtą ma 100g ,wosk COLLINITE 476 i do nakładania wosku polecają czarnego pada a jak oglądam programy motoryzacyjne to na koniec polerują jakimś krążkiem coś w rodzaju baranka- filcu czy jakoś tak jak to sie nazywa szukam na Alledrogo i nic w sumie fajna sprawa po ręcznym polerowaniu poprawić czymś takim

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

a i jeszcze jaką piane aktywną do mycia polecacie aby auto było dobrze przygotowane na glinkę i wosk bo coś g3 mi stanowczo odradzają a myślałem że jest taka dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie końcowe "wełniakiem" nic dobrego nie zrobi... na koniec bierzesz dobra fibre i polerujesz. Co do piany to valetpro, ale to Ci tylko zmiękczy brud a nie umyje samochodu, po pianie myjesz normalnie auto i dopiero masz powierzchnie pod glinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to woskować maszynowo czarną gąbką i później polerować ręcznie fibrą???bo polerowanie wosku recznie to kupe czasu i poświęcenia hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry wosk i dobrze nałożony to się bardzo ładnie dociera ręcznie. Maszynowo możesz zdjąć to co nałożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak można zrobić tak glinka valetpro następnie pasta g3 i na koniec wosk colinitte??? będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to woskować maszynowo czarną gąbką i później polerować ręcznie fibrą???bo polerowanie wosku recznie to kupe czasu i poświęcenia hehehe

Nakładać maszynowo możesz niebieskim padem 3m [przykład] tylko i wyłącznie wosk w płynie ale co prawda nic nie zastąpi wosku "twardego" :wink:

Natomiast jeden i drugi polerujesz recznie fibrą, a nie żadnymi wełniakami na maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastą G3 bardzo trudno jest nie narobić hologramów i trzeba mieć trochę wprawy, strasznie ona syfi więc bym ją odpuścił - pracujesz na mokro

ja bym ją pominął a zamiast tego np. zakupił taki zestaw:

glinka vp niebieska - ValetPRO Blue Traditional Clay Bar 100g

megs uc - Meguiar's Ultimate Compound 450ml

do meguiars'a obowiązkowo aplikator tri color Flexipads Aplikator Tricolor

twardą stroną wypolerujesz rysy a miękką możesz nałożyć wosk :D

wosk to juz kwestia gusut, ja bym coli chyba nie kupił, strasznie oklepany jest przez swoja popularnosc. Jest sporo ciekawszych wizualnie wosków w tej cenie, a taka duża puszka to Wam starczy na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam glinke valetpro żółtą

pasta g3 do kosza wosk colin zostawie szkoda wywalać skoro jeszcze jest 50% tylko fibry musze kupić a czym nakladacie najczęściej wosk?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo człowiek całe życie się uczy hehehe wcześniej nakładałem wosk gąbką taka jak do zmywania teraz spróbuje tym tylko pogoda musi pozwolić bo narazie to lipa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...ja mam kosmetyki meguirsa step 1,2 i wosk nxt, zakupilem polerke i teraz szukam odpowiednich padów, pomóżcie w ich doborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...