Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Znikające obroty komputera LPG


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Dzisiaj spędziłem któryś dzień z rzędu u gazownika. Wyczerpały już się nam wszystkie pomysły co do tego co może być przyczyną następujących objawów:

Od czasu wymiany świec silnik zaczął mieć problem z przełączaniem się na gaz tzn przełączał się ale po przekroczeniu około 2tys-2,5 tys obrotów przechodził z powrotem na benzynę. Tak parę razy przy czym za każdym razem coraz wyższe obroty "wytrzymywał" aż w końcu chodził normalnie nie wracając na benzynę. Po podłęczniu do kompa okazało się, że źle wykrywa on obroty (do 1500 ok ale gdy obroty były wyższe to na komputerze zamiast rosnąć malały aż do 0). Wymieniliśmy komp na nowy - to samo, wymieniliśmy świece - to samo, sprawdziliśmy cewkę - sygnał obrotów wychodzi poprawny więc dalej to samo, wyprowadzony został nowy przewód z cewki od razu do kompa - to samo, przewody raczej posprawdzane. Nie mamy już pojęcia co się dzieje.

Dodam, że na benzynie jeździ bez problemowo więc to raczej wyklucza awarię cewki zapłonowej bo nie chciałby wtedy też na PB jeździć a nie tylko na gazie.

Mile widziane wszelkie sugestie/wskazówki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podlaczam sie do te prosby, mam ten sam problem z moim autem i gazownik nie daje rady tego zrobic, silnik ADR instalka lovato smart. mianowicie gdy auto przelaczy sie juz na lpg chwile jedzie jak trzeba, potem spowrotem przelaczy sie na benzyne, potem w caly swiat,raz gaz raz benzyna (loteria). Przelaczenie zawsze ma miejsce na 2,5 tys obr, i wtedy na kompie od gazu pokazuje zanik obrotow. Problem zanika lecz nie do konca po calkowitym nagrzaniu sie silnika czyli przy 90 ºC Wtedy zanikanie impulsu tez wystepuje(2,5 tys) ale obiawia sie to tylko mignieciem kontrolki oznaczajacej prace na benzynie (sekunda) i delikatnym szarpnieciem samochodu. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stawial ze cewka , z nimi jes ttak ze niby wszystko dziala na PB ale na LPG nie do konca , to tak ja k z przewodami na PB sa dobre przeciez auto jedzie a po zalozeniu gazu wychodzi ze wcale tak nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...