Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza, jaki typ LED-ów ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą tych "żółtych, ledwo świecących żarówek" w mojej B5, na białe LED-y, gdzieś kiedys wpadłem na taki temat, ale przed chwilą szukałem - z marnym skutkiem.. Stąd moje pytanie:

1) Jaki rodzaj Ledów ? Może takie ?

http://moto.allegro.pl/item386727486_zarowka_rurkowa_6xled_31mm_36mm_42mm.html -> Żarówka 10x36mm, 10x42 ?

2) Ktoś może ma zamontowane ? Dają radę ? Chciałem kupić białe i wymienić te w tylnich słupkach, przy lusterku wewnętrznym, w bagażniku i w schowku..

3) Ew. proszę o link do tematu na forum / nie mogłem go odnaleźć i w końcu skapitulowałem ;)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wyjmujesz stare żarówki idziesz do sklepu z elektroniką i dobiorą Ci zamienniki, nie powinno być żadnego problemu, ja wymieniłem w B7 i jest elegancko. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak - ale Ja nie pytam jak kupić żarówkę :cool1:

Led-y charatkeryzuje się inna intensywnością śwecenia i zastanawiam się czy nie będzie to "lepsza"/"ładniejsza" opcja niż stand. żarówka. Dlatego pytam, bo ktoś może już zakładał i wie co nieco.. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jak wsadzisz ledy będzie jaśniej, i jeśli nie będą to ledy rozpraszające wiązkę światła to będą one Ci świecić punktowo :wink4: tak jak ma to miejsce w podświetlaniu rejestracji, zajrzyj był temat o ledach w podświetlaniu nr rej. a jak nie to na spocie zobaczysz na żywca :kox: kilku z nasz ma jeszcze te ledy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak opcja z rejestracją jest mi znana :) Z 3 miesięcznymi Ledami :naughty: Ale czy ten typ Ledów pasuje do naszych B5 ? Do oświetlenia wnętrza ? :mysli: Dobrego wyboru dokonałem? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak opcja z rejestracją jest mi znana :) Z 3 miesięcznymi Ledami :naughty: Ale czy ten typ Ledów pasuje do naszych B5 ? Do oświetlenia wnętrza ? :mysli: Dobrego wyboru dokonałem? :wink4:

te od rejestracji pasują do środka ale jest jasnnooo :wink4: co do 3 miesięcznych ledów to chyba nieprawda :gwizdanie: moje (zresztą jak wszystkich którzy wtedy je montowali) mają już więcej jak pół roku i dalej pracują :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: No to chyba hurtem rzucę jeszce na rejestrację :rolleyes:

http://moto.allegro.pl/item386727486_zarowka_rurkowa_6xled_31mm_36mm_42mm.html

Krzyniu Podsuniesz mi jeszcze rozmiar tych LED-ów ? Bo musiałbym rozbierać u siebie i sprawdzać, a tak bym nie musiał :good: Dzięki :toon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer, daj znać jak wyszło :>..... pod tablice rej. też bym coś założył :good:....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek to rzuc namiary na te LEDy ktore nie zdechaja po 3miesiacach.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek to rzuc namiary na te LEDy ktore nie zdechaja po 3miesiacach.. :wink4:

:polew:ykk właśnie twoje wypowiedzi miałem na myśli, widzę że nie znalażłeś jeszcze optymalnie wytrzymałych LED-ów :D

Ja sam nie wiem, ale spróbuje - skoro innym się trzymają.. :mysli: Zobaczymy - dam znać co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyniek to rzuc namiary na te LEDy ktore nie zdechaja po 3miesiacach.. :wink4:

kurcze to pan Motor je kupował dla wszystkich, a dystrybucja/montaż odbywał(a) się na spocie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Ktoś może ma zamontowane ? Dają radę ? Chciałem kupić białe i wymienić te w tylnich słupkach, przy lusterku wewnętrznym, w bagażniku i w schowku..

:good:

zamontowałem białe LED przy oświetleniu wnętrza efekt bardzo ładny. teraz czekam na dostawe diod i montuje je w bagażniku i przy tablicy rej.

naprawde polecam. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys troche rozpracowalismy wątek z Jarko

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t64301.0.html;highlight=o%C5%9Bwietlenie+wn%C4%99trza+led

Ponad rok juz mi działa oswietlenie LED wewnątrz :good: polecam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko..

Tylko, że rozpracowałem to rok przed Wami to jest temat z 2008 roku :polew:

Mi nie dalej jak 2 tygodnie temu padły ledy z postojówek - czyli bardzo dobry wynik :good:

Oświetlenie tablicy działa do dzisiaj, reszta też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko..

Tylko, że rozpracowałem to rok przed Wami to jest temat z 2008 roku :polew:

Mi nie dalej jak 2 tygodnie temu padły ledy z postojówek - czyli bardzo dobry wynik :good:

Oświetlenie tablicy działa do dzisiaj, reszta też.

ja wiem tylko dałem linka z rozpiska gdzie co sie montuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko..

Tylko, że rozpracowałem to rok przed Wami to jest temat z 2008 roku :polew:

Mi nie dalej jak 2 tygodnie temu padły ledy z postojówek - czyli bardzo dobry wynik :good:

Oświetlenie tablicy działa do dzisiaj, reszta też.

ja wiem tylko dałem linka z rozpiska gdzie co sie montuje :naughty:

Aaa.. Wiem, wiem. .Temat jest mi znany :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...