Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztanga turbiny - nie wychyla się

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od dłuższego czasu nie mogę dojść, dlaczego sztanga w moim 1z nie wychyla się.

Dodam,że N75 nówka Pierburga,wężyki wymienione. Sztanga po próbie ze strzykawką działa jak należy -tzn. po wdmuchnięciu (nie zaciągnięciu - tak chyba ma być) wychyla się jakieś 2cm, bez oporów.

Przed wymianą N75 mostkowałem czerwony i niebieski wężyk od podciśnienia i ciągnął ładnie bez notlaufa. Wychodziło ,że to zawór N75 jest padnięty, ale po wymianie dalej nie wychyla się sztanga turbiny. Autko zbiera się teraz ładnie ,bez odcięcia, nie dymi.

Mam się nie martwić ,czy szukać dalej?

Opublikowano

Na postoju się nie wychyla czy kiedy?

Opublikowano

1Z ma turbo z zaworem upustowym i nie ma tam łopatek więc po odpaleniu sztanga nie jest wciagana do gruchy jak w turbo ze zmienną geoetrią. Także jak nie łapie notlaufa to się kolego nie martw i lataj :)

Opublikowano
  • Autor

Dobra.Wszystko Ok. Ale na postoju jak zrobię przygazówkę, to sztanga powinna chyba się wychylić???

Logów nie mam jak zrobić,przynajmiej narazie.

Opublikowano

Na postoju praktycznie nie ma ciśnienia doładowania bo silnik pracuje jako nieobciążony.

Opublikowano
  • Autor
Na postoju praktycznie nie ma ciśnienia doładowania bo silnik pracuje jako nieobciążony.

Nawet jak na postoju wdepnę pedał pod czerwone pole, to sztanga się nie wychyli?

Opublikowano

A czy to nie jest tak przypadkiem ,że ta sztanga w turbinach 1z jest od zawora regulującego przeładowanie(upustowego).A regulacja sztangi ma na celu ustawienie maksymalnego ciśnienia doładowania?:jerk:

Opublikowano
A czy to nie jest tak przypadkiem ,że ta sztanga w turbinach 1z jest od zawora regulującego przeładowanie(upustowego).A regulacja sztangi ma na celu ustawienie maksymalnego ciśnienia doładowania?:jerk:

Dokładnie tak. Jest nadciśnieniowa.

Na postoju nie ma szans aby było tyle spalin, aby sztanga się ruszyła. To, że silnik wchodzi pod czerwone pole nie oznacza przecież maksymalnej wielkości ciśnienia doładowania bo jest to turbosprężarka, gdzie jej prędkość uzależniona jest ilości spalin a nie kompresor na sztywno połączony z silnikiem:wink:

Opublikowano
  • Autor

Ok . Wszystko jasne.

Naczytałem się o przypadkach ,ale ze zmiennymi kierownicami a później szukam dziury w całym :)

Opublikowano

W turbospreżarkach WG sztanga turbiny nie poruszy sie na postoju mimo katowania pedału gazu.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Mam takie pytanie: czy manualnie przy wyłączonym silniku można sztange próbować przesuwać ok.2cm czy się nie da.U mnie sie nie da, to dobrze czy źle ?

Opublikowano
  • Autor
Mam takie pytanie: czy manualnie przy wyłączonym silniku można sztange próbować przesuwać ok.2cm czy się nie da.U mnie sie nie da, to dobrze czy źle ?

Paluchami raczej nie dasz rady :)

Podepnij strzykawkę pod wężyk a wtedy wszystko się wyjaśni.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.