Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy moje auto ma szynę CAN ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

moja a4 jest z koncowki 2004 roku.Kupilem kabel vag od viakena za troche ponad 100 zl i na pocatku wszystko bylo cacy i ze wszystkim co bylo dostepne moglem sie laczyc.Pewnego razu na laptopie musialem zrobic przywracanie systemu i od tamtego czasu robiac test OBDII dostaje komunikat ze samochod nie jest kombatybilny czy cos tego typu.Moge sie laczyc TYLKO z parktronikiem i xenonami i niczym wiecej.Wczesniej test OBD II wypadal pomyslnie i wszystko pisalo "OK"Mialem juz kilka systemow xp i na zadnym nie dziala ten vag

Ustawienia latency time zmienialem,uruchom w trybie zgodnosci ustawialem,konto administratora zmienialem,porty zmienialem i ustawienia w oknie vag tez zmienialem.Wszystko na nic.Czyzby kabel sie zepsul? :( prosze was o pomoc bo juz nie wiem co z tym robic czy kavel kupic nowy czu co ? a jak kabel to jaki zeby to dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma CAN-a ale kabel też mam Viakena na usb i chodzi

kiedyś miałem problemy z podłączeniem i na forum znalazłem ustawienia parametrów transmisji

wpisałem i wszystko chula, nie zdażyło mi się abym się z jakimś ni połączył oczywiście oprócz CAN-a od B6 wszystko w dół z OBD II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma CAN-a ale kabel też mam Viakena na usb i chodzi

kiedyś miałem problemy z podłączeniem i na forum znalazłem ustawienia parametrów transmisji

wpisałem i wszystko chula, nie zdażyło mi się abym się z jakimś ni połączył oczywiście oprócz CAN-a od B6 wszystko w dół z OBD II

nie wiem czy kable mamy identycznie bo ja mam na usb.Czy moze byc jakas blokada w aucie ?W liczniku?Ze poprostu zablokowalo dostep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innym autem probowales sie polaczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B6 nie ma diagnostyki po szynie CAN.

CAN służy do komunikacji wewnętrznej pomiędzy sterownikami.

Łączysz się ze sterownikami, które wymagają komunikacji po 2 liniach K.

Spróbuj np. odłączyć akumulator, może coś się z licznikiem stało i nie puszcza komunikacji po 1 linii K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innym autem probowales sie polaczyc ?

tak chcialedm sie polaczyc z golfem IV z 2003 roku ale tez sie nie da [br]Dopisany: 04 Lipiec 2008, 22:56 _________________________________________________

W A4 B6 nie ma diagnostyki po szynie CAN.

CAN służy do komunikacji wewnętrznej pomiędzy sterownikami.

Łączysz się ze sterownikami, które wymagają komunikacji po 2 liniach K.

Spróbuj np. odłączyć akumulator, może coś się z licznikiem stało i nie puszcza komunikacji po 1 linii K.

przydatna informacja odnosnie CAN ale w takim razie nie wiem dlaczego sprzedajacy na allegro czesto podkreslaja ze ich kabel laczy sie z samochodzami wyposazonymi w CAN.Jesli nie ma to znaczenia to po co to piszą :mysli:tak jak pisales odlacze aku.Na noc starczy?

Nie wiem dlaczego laczy mi sie z xenonami i czujnikami parkowania a z innymi modulami juz nie :wallbash:

[br]Dopisany: 04 Lipiec 2008, 22:58 _________________________________________________problem nareszcie rozwiazany :notworthy: dzis rano tak z ciekawosci popatrzylem na piny we wtyczce obd i okazalo sie ze jeden z nich jest schowany/wcisniety do srodka wtyczki :wallbash:Rozebralem to pin wsadzilem na miejscu i ku mojej radosci VAG dziala jak dawniej :decayed:.Okazala sie taka glupota a ja 3 systemy zmienialem itp itp :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie autko jak ty.

Opisz proszę dokładnie jaki kabelek kupiłeś od Viakena.Może link?

Patrzyłem i nie kupiłem ,bo nie byłem pewny czy zadziała.Też zakręcili mnie z tym CAN.

Dasz radę to podpowiedz jak ustawić parametry w programie.

Diagnostykę robiłem tylko w serwisie i niby jest wszystko ok.

Dostałem wydruk, ale nie mogę dojść o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...