Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strasznie dymi


tomaz_oz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość harry19-19

Witam jestem posiadaczem audi a4 b6 1.9 tdi o mocy 131 koni z rocznika 2002 , u mnie odnośnie dymienia jest tak :

przy odpaleniu auta troszkę za dymi a po paru sekunda ustaje dodam że nie bierze oleju wymieniam regularnie po 10 tyś.km bez dolewania

przy rozgrzaniu silnika na dobrych temperatura i jak zaczynam gazować w czasie jazdy od 2500 obrotów i wyżej to zaczyna dymić na czarno

a przy postoju jak pojazd stoi na luzie i dodam gazu nie ma tego dymu i to mnie dziwi

co to może być za przyczyna , proszę o doradę bo już nie wiem od czego mam zacząć jedynie sprawdzone że turbo działa poprawnie to jaka może być przyczyna.

dziękuję :hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest diezel one poprostu tak maja, jak depniesz w pedał silnik dostaje więcej paliwa lecz niestety to PDek i nie dostaje między wtrysków, nie jest w stanie przepalić mieszanki, dlatego powstaje chmura. W nowszych A4 aby zmniejszyć troche zanieczyszczenie środowiska zastosowali DPF aby dopalać spaliny w układzie wydechowym. Jeśli silnik nie bierze oleju, turbina jest sztywna i nie puszcza oleju, nic złego sie z nim nie dzieje, nic nie ruszaj bo tak musi być. Jeśli jestes uparty i musowo chcesz coś zrobić, to załóż oil catch tank na odme. Przez odme do dolotu trafia ogrom oleju, wiem bo mam takie ustrojstwo i widze ile sie tam tego zbiera. Dodatkowo radze dobrze przedmuchać auto, katując ją co dwa tygodnie oczywiscie na rozgrzanym silniku, bardzo ogranicza dymienie i odmula motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
To jest diezel one poprostu tak maja, jak depniesz w pedał silnik dostaje więcej paliwa lecz niestety to PDek i nie dostaje między wtrysków, nie jest w stanie przepalić mieszanki, dlatego powstaje chmura. W nowszych A4 aby zmniejszyć troche zanieczyszczenie środowiska zastosowali DPF aby dopalać spaliny w układzie wydechowym. Jeśli silnik nie bierze oleju, turbina jest sztywna i nie puszcza oleju, nic złego sie z nim nie dzieje, nic nie ruszaj bo tak musi być. Jeśli jestes uparty i musowo chcesz coś zrobić, to załóż oil catch tank na odme. Przez odme do dolotu trafia ogrom oleju, wiem bo mam takie ustrojstwo i widze ile sie tam tego zbiera. Dodatkowo radze dobrze przedmuchać auto, katując ją co dwa tygodnie oczywiscie na rozgrzanym silniku, bardzo ogranicza dymienie i odmula motor.

rozumiem Cię , mówisz że na moim miejscu nic byś nie ruszał , a czy takie ściskanie gazu do spodu nic nie dzieje się i czy faktycznie pomoże , mimo to spróbuję i dam znać.

dziękii:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie jesli wczesniej zagrzejesz silnik, a po przedmuchaniu zaczekasz az ostygnie. Taka operacja jest zalecana a nawet wskazana przy turbinie ze zmienna geometria. Czy pomoze to sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...