Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysiadające hamulce i dźwięki w kole


habit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zauważyłem że słychać jakieś dźwięki w przednim prawym kole lecz sprawę tą niejako zbagatelizowałem, dzisiaj z kolei wracając do domu wysiadły mi hamulce kompletnie. Z początku działały bez zarzutu (tylko ten dźwięk było słychać) dopiero jakieś 50 km przed domem hamulce przestały działać a dźwięki również ustały. Przy próbie hamowania samochód delikatnie zwalniał i czuć było lekki opór na pedale który można do samej podłogi wcisnąć. Jak wróciłem do domu postawiłem samochód i jeszcze raz sprawdziłem hamulce po upływie jakiś 2h. Tym razem działały poprawnie a dźwięk znowu się pojawił. Proszę o pomoc i sugestie co może być przyczyną gdzie zajrzeć i co sprawdzić

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij wszystkie koła i sprawdz w jakim stanie sa tarcze i klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płyn hamulcowy jest ?? może jakiś przewód puszcza i w końcu całkiem Ci pedał spadnie,

nie jeździj tak tylko lepiej zlokalizuj co jest nie tak,

jak ci życie miłe oczywiście...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak mi hamulce dzisiaj wysiadły to już muszę to zrobić, dzisiaj już trochę za późno ale jutro sprawdzę tarcze i klocki nie mam zamiaru jeździć dopóki nie naprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to , ze po postoju 2 godzinnym działaly normalnie...czyli płyn hamulcowy jest ...a kiedy był ostatnio wymieniany płyn?? moze masz juz wode;P a temperatura oscyluje w okolicahc zera :kox:

ja bym najpierw sprawdził plyn, póxniej wszystkie tarcze i klocki, odpowietrzył bym cąly uklad profilaktycznie(od razu zobaczysz konsystencje płynu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...