Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum między ramka okna a nadwoziem


lukasz2884

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy mój problem kwalifikuje się do działu wnętrze, otóż w mojej a4 b5 jeżeli przekroczy się 100km/h ze szczeliny między ramką szyby a nadwoziem wydobywa się głośny szum i dosłownie hula wiatr. Dzieje się tak zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. I przy prędkości np 140km/h w środku jest taki huk jakby jechało się z uchylonymi szybami. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? I jak można temu zaradzić, jakoś wyregulować drzwi żeby mocniej były dociśnięte po zamknięciu, czy to wina uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opuść szybę na dół i przy otwartych drzwiach dognij całą górną ramkę w kierunku auta.

Tylko nie za mocno.

Ja tak w byłej robiłem i szum znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze (testowane w 2 autach), ewentualnie regulacją może coś ugrasz choć jej jeszcze nie próbowałem (czekam na normalną pogodę:decayed:). Pewnie sporo by też pomogły uszczelki nie zmęczone życiem..

228_zps0227f6aa.png

229_zps2c985515.png

230_zps67b3fc75.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia regulacji ramki, najwidoczniej odstaje Ci i tyle. Wyjdź i przypatrz się czy nie masz jakiś odstających elementów, czy ramka równo siedzi. Nie gnij ramki bo szkoda, zrób jak kolega wyżej opisał w razie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze tak od tyłu na linie taj chromowanej listwy pod oknami, to widać ze w przednich drzwiach trochę odstaje właśnie. Co do metody siłowej, podpowiadał mi tak znajmy mechanik i szczerze to na początku jakoś średnio byłem przekonany ale skoro kolega już tak robił to warto spróbować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...