Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy to rozrusznik ?


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem gdy odpalam auto i puszczam kluczyk to jest takie jakby chrupnięcie. Często zdarza się to na zimnym silniku ostatnio zauwazyłem ze tez na ciepłym. Zrobiłem taki mały test odpaliłem auto i przytrzymałem dłużej na kluczyku i rozrusznik nadal kręcił a auto było odpalone puściłem kluczyk i właśnie to samo chrupnięcie. Zimą przy -15 stopniach musiałem dłużej pokręcić tzn tak z 5 sekund zeby odpalił i jak odpalił to samo chrupnięcie. Świece grzeją bo sprawdzałem czy prąd dochodzi i były też wymieniane na Beru. Czy to rozrusznik nie odbija i jest to chrupnięcie ? I czy rozrusznik może mieć wpływ ze auto odpala ciężej zimą ? Kod silnika AJM przebieg 303tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacina sie bendrix i nie cofa zebatki. Jak masz latwe dojscie to mozesz wyciagnac rozrusznik i wszystko wyczyscic, albo wymienic sam bendrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna z tym jezdzic jakis czas czy trzeba od razu na warsztat ? Ma to jakiś zwiazek z zapalaniem zimą ze pogarsza rozruch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej jezzdzisz tym wieksze prawdopodobienstwo ze padnie calkowicie i wkoncu nie odpalisz. W tym momencie jest szansa ze naprawisz . Mróz powoduje ze meal sie kurczy wiec pewnie to dodatkowo przyrzymuje bendrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tym jeździłem ponad rok ale w końcu poniżej -20 stopni nie dało sie odpalić bo bendiks przy odpalaniu się cofał i rozrusznik kręcił sie sam. gdy było cieplej działał normalnie. za 80 zł kupiłem drugi i teraz lepiej kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez po odpaleniu rozrusznik wydawal dziwne dzwieki jakby sie w nim cos tarlo.

pomoglo rozebranie rozrusznika, wyczyszczenie i posmarowanie, przede wszystkim posmarowanie przekładni planetarnej:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak chrupnie ale tylko raz jak auto postoi noc i z rana pale i tak jest ciagle . wystarczy ze raz odpale i poznij nie słychac tego chrupniecia. tez bendyks do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyciagnac rozrusznik i sprawdzic moze wystarczy samo czyszczenie i smarowanie jak u kolegi mariuszbazar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagany kanał :) U mnie jest tak czym rozrusznik ma cieżej tym jest to chrupniecie a dzieje sie to przy minusowych temp. Np dzisiaj było jeden na plusie i odpalił bez chrupnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...