Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny odgłos przy wciskaniu sprzegła.


kapcia8

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna taki problem ze jak auto jest zimne i mam tak ok 1600 i zwyższ obrotów to przy wciskaniu sprzęgła słysze taki szelest ( ''szuszu'') przez sekunde gdy przejade tak około 3 km można powiedziec ze zadko ten odgłos jest słyszalny, jeszcze taki sam odgłos występuje np jak dodam gazu do np. 2500 obrotów i szybko gaz puszcze np. na pierwszym biegu i nie wiem co to może byc jeśli ktoś coś takiego miał to niech podzieli sie radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy wciśnięciu sprzęgła to możliwe, że odzywa się łożysko sprzęgła lub inne łożysko w samej skrzyni biegów. Odpal auto podnieś maskę nich ktoś " bawi się" sprzęgłem a Ty nasłuc**j skąd dochodzi szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest na luzie lub dałbym mu tylko takie obroty żeby auto tylko ruszyło i wrzucił następny bieg to szumienie nie występuje. to szumienie zauważyłem ze występuje gdzieś od 1600obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko tego jestem pewny ale czy w skrzyni czy sprzęgła hymm stawiam na sprzęgła ale rożnie może być. Tak jak pisałem musisz wysłuchać pod maską skąd to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc nie dam rade wysłuchać pod maską moge tyle powiedzieć ze jak siedze w aucie to ten odgłos dochodzi tak jakby z okolic schowka od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że podczas jazdy to wiem, że nie dasz rady :) Zrób to na parkingu na zapodaj mu obroty i słuchaj jeżeli łożysko sprzęgła to bd go słychać na postoju, z reszta podobnie może być z łożyskiem w skrzynie ( tzn zależy z którym ), poza tym skoro dźwięk dochodzi jak mówisz z okolic schowka czyli gdzieś z połączenia skrzynia silnik ( dla mnie tak to wygląda ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo dodam ze wymieniałem komplet dwumas + sprzęgło trzy tygodnie temu może to byc coś w skrzyni mam jeszcze podejzenie co do złącza elastycznego bo mam drgania na lewarku i mocniej silnik wibruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że podłączę się pytaniem pod temat. Jestem nowy i nie chcę zakładać nowego wątku.

Otóż mam podobny problem. Przy zmianie biegów na zimnym silniku słychać dziwny dźwięk, coś jakby szuranie. Dzieję się to tylko przy zmianie z 1 na, z 2 na 3 i z 3 na 4. Podczas redukcji dźwięk nie występuje. Po przejechaniu kilku kilometrów, jak już dojeżdżam do miejsca pracy przy zmianie biegów nic nie słychać.

Wiecie Panowie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...