Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o ocene logów - auto szarpie podczas przyśpieszania


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 3dniowej przerwie ,AVF 2001r. 131koni skrzynia 6biegowa i podczas przyśpieszania szarpie autem

Bardzo prosze o analize...

Logi na postoju

Log (0 - 001,003,004)

Log (0 - 007,010,013)

Log (0 - 018,023,013)

Logi podczas jazdy DYNAMICZNE

Log (0 - 003,004,008)

Log (0 - 010,011,008)

Logi BS

Log (0 - 003)

Log (0 - 011)

Błędy silnika

1 Fault Found:

17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground

P1144 - 35-00 - -

Po skasowaniu nie wrócił, a silnik dalej szarpie

Z góry baardzo dziękuje za wszelkie starania pomocy ! SZEROKIEJ DROGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki na konektorach PD.

Pompowtryskiwacze pracują nieciekawie... wydaje się, ze to one powodują te braki w dostawach wachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki na konektorach PD.

Pompowtryskiwacze pracują nieciekawie... wydaje się, ze to one powodują te braki w dostawach wachy...

"TE BRAKI WACHY" czyli brak ropy tak ? bo mi sąsiad mówił wróżył z fusów że to pewnie przepływka ,żebym leciał do sklepu zamówił i napewno pomoże... :/ możesz wyczytać z tych logów czy przepływka jest sprawna ? ps. Jutro , najpóźniej pojutrze sprawdzam wtyczki na PD tylko gdyby one nie łączyły to nie było by chyba połączenia przez VAG ? ps. jak mam sprawdzić te połączenia ? podociskać ? czymś popsikać po stykach ? Dodam że auto pali idealnie , jak jade spokojnie to nie szarpie , dopiero przy przyśpieszaniu trzęsie , szarpie autem w sumie tak jak mówisz jakby paliwa nie dostawał

---------- Post dopisany 03-04-2013 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2013 at 23:39 ----------

ktoś pomoże ? bo widze ze temat umarł podobnie jak moje auto....

ps. Przepływka żyje ?da sie wyczytac z logow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz zostal w spokoju.

Filtr paliwa w jakim jest stanie ?

Przydaloby sie sprawdzic cisnienie na tandempompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wtyczki na konektorach PD.

Pompowtryskiwacze pracują nieciekawie... wydaje się, ze to one powodują te braki w dostawach wachy...

"TE BRAKI WACHY" czyli brak ropy tak ? bo mi sąsiad mówił wróżył z fusów że to pewnie przepływka ,żebym leciał do sklepu zamówił i napewno pomoże... :/ możesz wyczytać z tych logów czy przepływka jest sprawna ? ps. Jutro , najpóźniej pojutrze sprawdzam wtyczki na PD tylko gdyby one nie łączyły to nie było by chyba połączenia przez VAG ? ps. jak mam sprawdzić te połączenia ? podociskać ? czymś popsikać po stykach ? Dodam że auto pali idealnie , jak jade spokojnie to nie szarpie , dopiero przy przyśpieszaniu trzęsie , szarpie autem w sumie tak jak mówisz jakby paliwa nie dostawał

---------- Post dopisany 03-04-2013 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2013 at 23:39 ----------

ktoś pomoże ? bo widze ze temat umarł podobnie jak moje auto....

ps. Przepływka żyje ?da sie wyczytac z logow ?

brałeś pod uwagę dwumas mój kolega miał podobny przypadek w AVF jak twój po wymianie dwumasu jak ręką odjął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , z waszych porad zaczełem od tych najmniej inwazyjnych... czyli zmieniłem filtr paliwa i przegoniłem auto , kilka km na 4tys/obr i przestało szarpać , to znaczy raz po raz szarpnie ale da sie jezdzic problem nie rozwiazany w 100% ale napewno cos gdzies nie styka bądz przepchalem jakis syf przynajmniej na jakiś czas, jest juz lepiej ale nie idealnie zrobie reszte rzeczy jaką mi podowiadacie czyli sprawdzenie jeszcze wtrysków , pompy paliwa. Jak już sie dowiem co było przyczyna tak na 100% to napewno napisze

---------- Post dopisany 11-06-2013 at 13:06 ---------- Poprzedni post napisany 09-04-2013 at 16:48 ----------

Witam

Przyczyną była zmęczona życiem pompa paliwa , ta w baku, po jej wymianie (przy okazji rozrząd też był wymieniany) nic nie szarpie , jest Gitara i gra muzyka

ps. mówią że pompa siada jak się jeździ na rezerwie , a moje auto od kiedy je mam ok 4lat. tylko raz wskazówka spadła poniżej połowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...