Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prosba o analize logow, slaby do 2000rpm


tarq

Rekomendowane odpowiedzi

jak turbo słabo wstaje to w pierwszej kolejności sprawdza się pompę vacum, sprawdź króciec wychodzący z pompy vacum czy nie rusza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vacum szczelne sprawdzone od A do Z

zaworem n75 steruje ECU, a ECU mam od 90KM

następny krok, podmiana ECU od 110 AFN, chociaż powinien to być 1szy krok...

jak to zrobię to napisze co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie bardzo mam dostęp do takiego urządzenia ale w tygodniu może znajomy mi zorganizuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jakim cudem sprawdzone od A do Z jak najważniejsze nie sprawdzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przewody szczelne w 100%, od samego serwa do vacum... tylko w taki sposób mogłem sprawdzić na ta chwile...

UWAGA UWAGA

Z pomocą Krawata zawitał komp AFN z 96 roku, no to komp hop, adaptacja immo w 10 sekund i wio,,

odpalił, chodził ale trząsł się jakby niewiem jak to nazwać telepal jak zużyta dwumasa, obroty niby ok ale dziwne wibracje na aucie, np po włączeniu klimy stop telepania i chodził dobrze...

No dobra więc jedziemy, pierwsze kilka depnięć, auto dynamit z dołu od 1500rpm wyrywa do ok 2000rpm lądując w mig 1.5 bara po czym powrót przy 2200rpm na 0.95 bar i tak do końca...po 10min jazdy przy depnięciu max ładował ale już nie 1.5 bar a np 1.2 1.3bar po czym przy 2200rpm powrót na 1 bar i trzyma do końca prawidłowo 1 BAR

ostatnie dwa depnięcia z 1500rpm ładował już do 2000rpm ok 1.2 bar powyżej 2000rpm znowu do końca katalogowy 1 bar nie wiem może się rozruszała grucha bo w sumie ostatnie lata pewnie w tych zakresach nie śmigała...

z tego wszystkiego nie zrobiłem logów bo komp był tylko pożyczony z kumpla auta którym jeździ...

Niepokoi mnie tylko to trząchanie na wolnych całej budy ale co mogę dodać to jak kupiłem to A4 to też tak drgał czasem, dolałem 3 razy Comma diesel magic zacząłem lać ropę tylko na shellu i ani razu nie drgał do dziś do czasu założenia kompa 110 AFN... ale mówię pomaga np włączenie klimy, wtedy nic nie drga.

na koniec założyłem mojego kompa AHU 90KM, chodził jak dawniej zero drgania i zachowanie jak sprzed wymiany czyli idealnie ale do 2500 muł :)

proszę o podpowiedz co teraz :)

PS. co dziwne jak mam swojego kompa AHU "muła" na postoju jak depne to wskaźnik pokazuje doładowanie 0 nawet 0.2 zassa poniżej zera, natomiast na kompie AFN jak depnąłem na postoju potrafił załadować 0.3 - 0.5 bara nawet wówczas gdy auto stało w miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrobiłem, musiałem się spieszyć i oddać szybko ECU AFN znajomemu bo musiał jechać już swoim autem...

---------- Post dopisany 25-05-2013 at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany 09-05-2013 at 09:07 ----------

dobra temat można zamykać

auto zapindala jak wściekle już od 1400rpm

Winny był głownie ECU który zmieniłem na AFN :) no ale później trzeba było pod niego dostroić pompę tj podbić lekko ciśnienie, kat wtrysku, dawka tez była zła nawet mocno zła, aktualnie ustawiona na 3.6 do 3.8mg w przy 90stopniach bez żadnej elektryki i auto pracuje wzorowo.

Teraz FMIC, strojenie wszystkiego, ostateczne i tak zostaje na ten sezon :) no chyba ze poniesie mnie ku S4 ...

za pomoc chciałem już na tym etapie podziękować koledze CiahCiah który dzielnie prowadził i nadal prowadzi mnie w walce z moim klekotem, byl jedyna osoba która znalazła czas i chęci aby na PW zainteresować się moim problemem, i profesjonalnie poprowadzić temat.

no i Krawatowi za ogólna pomoc i czas, jako iż co parę dni coś grzebiemy coś w tej mojej hybrydzie ;)

pozdr

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:25 ----------

dobra temat można zamykać

auto zapindala jak wściekle już od 1400rpm

Winny był głownie ECU który zmieniłem na AFN :) no ale później trzeba było pod niego dostroić pompę tj podbić lekko ciśnienie, kat wtrysku, dawka tez była zła nawet mocno zła, aktualnie ustawiona na 3.6 do 3.8mg w przy 90stopniach bez żadnej elektryki i auto pracuje wzorowo.

Teraz FMIC, strojenie wszystkiego, ostateczne i tak zostaje na ten sezon :) no chyba ze poniesie mnie ku S4 ...

za pomoc chciałem już na tym etapie podziękować koledze CiahCiah który dzielnie prowadził i nadal prowadzi mnie w walce z moim klekotem, byl jedyna osoba która znalazła czas i chęci aby na PW zainteresować się moim problemem, i profesjonalnie poprowadzić temat.

no i Krawatowi za ogólna pomoc i czas, jako iż co parę dni coś grzebiemy coś w tej mojej hybrydzie ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...