Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zakup samochodu a OC sprzedającego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałem zapytać czy nadal jest tak że trzeba w ciągu miesiąca wykupić OC na siebie czy jeżeli osoba od której zakupiłem samochód ma OC np do Grudnia mogę z niego korzystać do końca ?

Opublikowano

Możesz skorzystać z OC zbywcy, ale:

-sprawdź czy polisa jest opłacona w pełni (jeśli na raty to kolejne raty musisz Ty opłacić)

-ubezpieczyciel ma prawo zrekalkulować składkę w oparciu o Twoje dane (niektóre towarzystwa tak robią, inne przepisują polisę bez dopłat)

Opublikowano
  • Autor

Czyli ogólnie rzecz biorąc mogę jeździć na jego OC do końca w tym przypadku jeszcze 5mc tak ?

Opublikowano
Czyli ogólnie rzecz biorąc mogę jeździć na jego OC do końca w tym przypadku jeszcze 5mc tak ?

jeżeli tak jak napisał kolega wyżej, składka została zapłacona jednorazowo a nie rozbita na raty, to wtedy możesz jeździć, aż Ci się skończy. Jak ubezpieczałeś się w innej firmie i tam będziesz chciał się przenieść, miesiąc wcześniej wyślij wypowiedzenie firmie w której auto jest teraz ubezpieczone.

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki :)

Opublikowano
Czyli ogólnie rzecz biorąc mogę jeździć na jego OC do końca w tym przypadku jeszcze 5mc tak ?

jeżeli tak jak napisał kolega wyżej, składka została zapłacona jednorazowo a nie rozbita na raty, to wtedy możesz jeździć, aż Ci się skończy. Jak ubezpieczałeś się w innej firmie i tam będziesz chciał się przenieść, miesiąc wcześniej wyślij wypowiedzenie firmie w której auto jest teraz ubezpieczone.

Musisz wziąć pod uwagę, że np. Warta rekalkuluje składkę. Może się okazać, że będziesz u nich musiał więcej dopłacić niż kupić na siebie nową polisę. Zgłoś się po prostu do agenta tego towarzystwa, w którym jest ubezpieczony samochód i sprawdź jakie będziesz miał warunki.

Na koniec okresu ubezpieczenia nie musisz nic wypowiadać. Zgodnie z ustawą z lutego 2012r. polisa po zbywcy samochodu nie wznawia się automatycznie. Aktualnie we wszystkich pozostałych sytuacjach miesięczny okres wypowiedzenia został zastąpiony 1-dniowym, tj. najpóźniej dzień przed końcem musisz wypowiedzieć polisę, ale Ciebie to nie dotyczy , bo sama wygaśnie.

Opublikowano

Tak czy tak musisz się zgłosić do ubezpieczyciela, żeby przepisać ubezpieczenie na siebie. Jeśli tego nie zrobisz, to i tak Cię znajdą - sprzedający zgłasza sprzedaż.

Ubezpieczyciel zrekalkuluje składkę i ewentualnie może będziesz musiał dopłacić lub zapłacić kolejną ratę, jeśli jest wykupiona na raty.

Opublikowano

pamiętaj tylko, że nową polisę musisz wykupić przed wygaśnięciem starej. za przerwy w oc są bezsensownie wysokie kary

Opublikowano

Nie do końca z tym wygaśnięciem tak jest. Zmiana polega na tym, że w każdej chwili możesz wypowiedzieć umowę i zmienić ubezpieczyciela. Ale jeśli skończy Ci się dana polisa to ubezpieczalnia automatycznie przedłuży Ci polisę na dalszy rok. Nie analizowałem dokładnie tego przepisu, ale to wiem z doświadczenia bo 2 miesiące ostatnio spóźniłem z opłatą to mi przyszła normalnie następna polisa z wezwaniem do zapłaty.

Opublikowano

Polisy przedłużają się automatycznie, ale te, które sam wykupiłeś. Jeśli masz polisę po poprzednim właścicielu to wygasa z ostatnim dniem okresu ubezpieczenia lub w dniu wypowiedzenia. Odsyłam do ustawy...

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem samochód polisę mam do grudnia 11 więc według tego co piszecie mogę jeździć na niej. Jest opłacona jednorazowo na cały rok po co mam się zgłaszać żeby przepisali ją na mnie ? mam umowę kupna i jeżdżę na OC sprzedającego w grudniu sobie wykupię swoją bo mogę tak chyba zrobić co nie ? Automatycznie jak przerejestruje samochód to wtedy wykupie sobie OC bo przerejestrować mogę go też w grudniu ? dobrze rozumiem ? i tak rejestracja mi zostanie bo samochód kupiłem od sąsiada.

Opublikowano

nie, czas na przerejstrowanie pojazdu to 30 dni, w dowodzie na dole to pisze, polise rownierz musisz przepisac na siebie

Opublikowano

a na podatek PCC 14 dni masz. I tak musisz AC dokupić bo one nie przechodzi na nabywce.

Opublikowano
  • Autor

AC mnie nie interesuje podatek PCC również

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.